Wiadomości z regionu
Strażacy walczyli z pożarem. Palił się dom jednorodzinny

fot. OSP Osielsko
W środę, 9 kwietnia w miejscowości # Maksymilianowo wybuchł pożar domu jednorodzinnego.
Nad ranem, 9 kwietnia w domu przy ul. Gównej w Maksymilianowie wybuchł pożar domu. Pożar był bardzo rozwinięty.
Na miejsce wezwano łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej. Były to zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3,2, 1 w Bydgoszczy. Działały także zastępy OSP Dobrcz i OSP Osielsko. Do gaszenia konieczne było użycie przez strażaków podnośnika.
Na miejscu było również pogotowie energetyczne i policja. Jak przekazał Oficer Prasowy KM PSP w Bydgoszczy st. kpt. Karol Smarz, strażacy otrzymali informację o tym, że pożar jest rozwinięty. Dlatego też, na miejsce od razu zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. - Po dotarciu na miejsce informacja o tym, że pożar jest rozwinięty potwierdziła się. Paliła się cała kubatura poddasza nieużytkowego jak i poddasze użytkowe. Strażacy gasili pożar od wewnątrz i z zewnątrz. Po godzinie pożar został opanowany. Następnie przeprowadzono prace rozbiórkowe, dogaszano zarzewia ognia. Strażacy zabezpieczyli dach plandeką, aby uchronić mienie przed ewentualnymi zniszczeniami przez warunki atmosferyczne. Po zabezpieczeniu budynku działania zakończono. Łącznie trwały 10 godzin - przekazał st. kpt. Karol Smarz.
Na szczęście mieszkańcy budynku - kobieta i dwóch nastolatków zdążyli w porę się ewakuować. W pożarze nikt nie ucierpiał.
Przyczynę pożaru ustala policja. Straty jakie ponieśli właściciele budynku są szacowane wstępnie na kilkaset tysięcy złotych. Rodzina otrzymała lokal zastępczy od gminy Osielsko. Władze tego samorządu zadeklarowały pomoc. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.
Galeria






Czytaj również
Dodaj komentarz
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!