Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

04 maja 2024

Nowy herb Brzózek. Stworzony zgodnie z zasadami heraldyki

fot. Twórcze Brzózki

fot. Twórcze Brzózki

Dziś chcemy zaprezentować Państwu nowy herb Brzózek. #Nasza wieś w dotychczasowej historii nie miała oficjalnego herbu. Mają swoje herby rody, osoby, miasta. Myślimy, że również naszej małej miejscowości należy się symbol, który stanowi zbiór cech charakteryzujących naszą małą ojczyznę.

Herb Brzózek został stworzony zgodnie z zasadami heraldyki. Czyli posiada tarczę i umieszczone na niej godło. Zielone pole symbolizuje zielone łąki i lasy wśród których położona jest nasza wieś. Na tym tle umieszczona jest brzoza od której została zaczerpnięta nazwa miejscowości. Trzy odnogi korzenia z których wyrasta brzoza odnoszą się do trzech część wsi: Brzózek, Zacisza i Wiśniówki. Po środku drzewa znajduje się złoty inicjał z literą "B" łączący ze sobą to co stałe i stare  z tym co nowe - odradzającymi się pędami i liśćmi. W tle znajduje się smuga rzeki w postaci fal, jako symbol Noteci która jest nierozłącznym elementem naszej zielonej doliny. Herb ten zaprojektował i zinterpretował Przemek Krall, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się ten symbol i na stałe wpiszę się w historię Brzózek.

Materiał: Twórcze Brzózki

Oceń artykuł: 9 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (10)

    Włościanka, w dniu 05-05-2024 20:36:18 napisał:

    Piękny Wasz herb! A pnie po drzewach i dwie płaczki proponuję na herb Małych Rud! Upamiętni 2 bandyckie napady na drzewa samotnych kobiet dokonane przez sołtysa i ostatni 3 rabunek drzew połączony z dewastacją w wykonaniu burmistrza piotrkowskiego!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)