Inwestycja zakończona. Przebudowa odcinka drogi o długości 910 metrów
fot. Starostwo Powiatowe
Starosta Nakielski dokonał symbolicznego odbioru zakończonej #inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1921C Paterek-Łankowiczki na odcinku Kowalewko-Gromadno w km 14+391-15+301”. W wydarzeniu uczestniczyli Członek Zarządu Tomasz Miłowski także trzej radni powiatowi: Anna Duda-Nowicka, Ryszard Bagnerowski oraz Tomasz Napieralski.
Szczegóły realizacji
Inwestycja obejmowała przebudowę odcinka drogi o długości 910 metrów, a jej koszt wyniósł 585 863,69 zł. Środki na realizację zadania pochodziły w całości z budżetu własnego Powiatu Nakielskiego.
Zakres wykonanych prac obejmował:
- ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej z betonu asfaltowego,
- remont skrzyżowania,
- wykonanie poboczy.
Modernizacja drogi znacząco poprawiła komfort i bezpieczeństwo użytkowników trasy łączącej miejscowości Kowalewko i Gromadno. Starosta Nakielski podczas wystąpienia podkreślił, że inwestycja była niezbędna, a jej realizacja stanowi kolejny krok w rozwijaniu infrastruktury drogowej w regionie. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy oraz użytkownicy drogi mogą cieszyć się nowoczesnym, bezpiecznym i bardziej funkcjonalnym odcinkiem trasy.
Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)