Ostatnia droga sołtysa Malikowskiego. Uroczystości pogrzebowe
fot. KP
Tłumy mieszkańców Paterka pożegnały# swego byłego sołtysa Mariusza Malikowskiego. Zmarły miał 59 lat.
W ubiegłym tygodniu zmarł były radny Rady Miejskiej w Nakle i wieloletni sołtys Paterka Mariusz Malikowski. Sprawował on funkcję sołtysa w latach 2010 - 2021. Od 2014 był radnym Rady Miejskiej w Nakle. Na początku marca 2021 roku zrezygnował z obu pełnionych przez siebie funkcji. Planował kandydować w ostatnich wyborach na sołtysa Paterka. Wiele lat chorował. Jego pogrzeb odbył się w środę, 19 czerwca w kaplicy w Paterku. Mszę świętą w intencji zmarłego odprawił ks. Mariusz Zbieranek. Poza rodziną i najbliższymi, zmarłego żegnali także przedstawiciele nakielskich władz samorządowych. Obecni byli m.in. sekretarz gminy Krzysztof Kopiszka i skarbnik gminy Jarosław Kieca oraz radni i dyrektorzy urzędów gminnych. Głos zabrała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Nakle Monika Młynarczyk. Podkreśliła, że zmarły aktywnie działał na rzecz Skry Paterek oraz OSP Paterek. Po ceremonii pogrzebowej rozbrzmiał utwór zespołu Queen „Made in Heaven".
Galeria
Czytaj również
- Nie żyje Wanda Król. Czynnie angażowała się w życie społeczne
- Ostatnia droga śp. Marii Sapichowskiej. Odeszła najstarsza mieszkanka gminy
- Nie żyje najstarsza mieszkanka gminy Maria Sapichowska. Miała 102 lata
- Zmarł ks. Jan Buczkowski. Był proboszczem parafii w Radziczu
- Nie żyje Krystyna Krzemkowska. Autorytet dla pokoleń niewidomych
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Marzena, w dniu 20-06-2024 15:39:14 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!