W pracowni powstają wyjątkowe kartki świąteczne. Tworzone metodą linorytu
fot. Szubiński Dom Kultury
Ostatnie cztery tygodnie w pracowni plastycznej #Szubińskiego Domu Kultury upłynęły pod znakiem nadchodzących świąt. Powstały kartki świąteczne w linorycie.
Od połowy listopada w liczącej 10 osób, a prowadzonej przez Pawła Pietronia pracowni plastycznej było bardzo świątecznie. To za sprawą rozpoczęcia przygotowań do wykonania kartek świątecznych metodą linorytu.
Pierwsze dwa spotkania poświęcone zostały przygotowaniu autorskich projektów. Zadanie rysownicze wbrew pozorom nie należało do łatwych, gdyż było można operować wyłącznie plamą i kreską bez stosowania światłocienia. Spośród wielu koncepcji wybrane zostały te najlepsze. Stworzono z nich matryce w płytkach linoleum. Na ostatnim spotkaniu, 4 grudnia wszystkie uczestniczki zajęć zostały drukarzami i wykonały odbitki swoich prac.
Żeby nadać tym pracom charakter użytkowy, z wykorzystaniem matryc powstaną karty świąteczne, które zostaną rozesłane do partnerów współpracujących z Szubińskim Domem Kultury w mijającym roku.
Materiał: Paweł Pietroń / Szubiński Dom Kultury
Galeria
Czytaj również
- Wspólnie tworzono ozdoby. Cykl spotkań o tematyce bożonarodzeniowej
- Zajęcia świąteczne w trzecim tygodniu za nami. Powstały piękne bombki
- Wizyta Świętego Mikołaja i Elfów. Wigilia dla dzieci
- Za nami koncert kolęd. Występy młodych artystów zachwyciły publiczność
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!