Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2024

Bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła. Wyjątkowe przedmioty na kiermaszu

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W czwartek, 5 grudnia #w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się połączona z kiermaszem bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła #osób z niepełnosprawnościami „My też potrafimy”. Stoiska wystawiło 40 placówek integracji społecznej z całego województwa. Kiermasz otworzyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, członek zarządu województwa Marek Wojtkowski i wiceprzewodnicząca sejmiku Katarzyna Lubańska.

 

Stworzone z pasją przedmioty to efekt wielomiesięcznej pracy podopiecznych organizacji, które aktywizują i integrują osoby z niepełnosprawnościami. W ręcznie wykonanych ozdobach widzimy włożone w nie serce, zarówno przez wykonawców jak i ich opiekunów – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

Wszystkie przedmioty na kiermaszu są wyjątkowe, niepowtarzalne i piękne, a ich twórcy są artystami – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. – Cieszy mnie, że dzięki nim sztuka wychodzi w przestrzeń publiczną.

Swoje prace zaprezentowali uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz twórcy skupieni w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Lista wystawców plac Teatralny 2

Lista wystawców ul. M. Skłodowskiej-Curie 73

Wystawy prac osób z niepełnosprawnością organizowane przez Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu mają charakter cykliczny i odbywają się w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. To już trzydziesta piąta edycja wydarzenia.

Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczają na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach zadania „Równe Szanse 2030+”.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Budowa hal
Praca na wysokości
60PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Budowa magazynów
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)