I Gminny Zjazd Wolontariuszy. Nowe pomysły na wspólne działanie

fot. SP Królikowo
7 maja w Szubińskim Domu Kultury odbył się# I Gminny Zjazd Wolontariuszy ze Szkół Podstawowych gminy Szubin.
W zjeździe wzięli udział wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Turze z opiekunem p. J. Komasińską, ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie z opiekunem p. M. Marszalec oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Królikowie z opiekunami p. E. Cichońską oraz p. D. Sołtys.
Po przywitaniu zebranych uczestników głos zabrała p. Ewelina Marczak - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królikowie, kierując ciepłe słowa w kierunku wolontariuszy oraz ich ciężkiej pracy. Następnie głos zabrał Burmistrz Szubina - p. Mariusz Piotrkowski, zwracając uwagę na współpracę, otwartość i chęć niesienia pomocy. Po wstępnych przemówieniach był czas na prezentację dotychczasowych działań poszczególnych zespołów. Przybyła młodzież mogła zaprezentować szeroki wachlarz swoich całorocznych działań wolontariackich. Kolejnym punktem spotkania były zajęcia integracyjne mające na celu nawiązanie znajomości, budowanie pozytywnych relacji, klimatu zaufania i otwartości.
Głównym punktem spotkania było wspólne zaplanowanie działań na kolejny rok . Wolontariusze w grupach szukali nowych pomysłów i nowych działań charytatywnych, z których wybrano trzy do wspólnej realizacji w kolejnym roku.
Całe spotkanie było bardzo owocne w podjęte decyzje i minęło w przyjaznej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał specjalnie wykonany na tą okazję kubek.
Gospodarzem tegorocznego zjazdu była Szkoła Podstawowa w Królikowie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, którego opiekunami są: D. Sołtys, E. Cichońska, K. Dudek i M. Nowaczewska.
Mamy nadzieję, że zapoczątkowana współpraca pomiędzy wolontariuszami z różnych szkół będzie kontynuowana i przyniesie zamierzone efekty.
Materiał: E. Cichońska / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria














Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)