Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

10 maja 2024

I Gminny Zjazd Wolontariuszy. Nowe pomysły na wspólne działanie

fot. SP Królikowo

fot. SP Królikowo

7 maja w Szubińskim Domu Kultury odbył się# I Gminny Zjazd Wolontariuszy ze Szkół Podstawowych gminy Szubin.

W zjeździe wzięli udział wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Turze z opiekunem p. J. Komasińską, ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie z opiekunem p. M. Marszalec oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Królikowie z opiekunami p. E. Cichońską oraz p. D. Sołtys.

Po przywitaniu zebranych uczestników głos zabrała p. Ewelina Marczak - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królikowie, kierując ciepłe słowa w kierunku wolontariuszy oraz ich ciężkiej pracy. Następnie głos zabrał Burmistrz Szubina -  p. Mariusz Piotrkowski, zwracając uwagę na współpracę, otwartość i chęć niesienia pomocy. Po wstępnych przemówieniach był czas na prezentację dotychczasowych działań poszczególnych zespołów.  Przybyła młodzież mogła zaprezentować szeroki wachlarz swoich całorocznych działań wolontariackich.  Kolejnym punktem spotkania były zajęcia integracyjne mające na celu nawiązanie znajomości, budowanie pozytywnych relacji,  klimatu zaufania i  otwartości.

Głównym punktem spotkania było wspólne zaplanowanie działań na kolejny rok . Wolontariusze w grupach szukali nowych pomysłów i  nowych działań charytatywnych, z których wybrano trzy do wspólnej realizacji w kolejnym roku.

Całe spotkanie było bardzo owocne w podjęte decyzje i  minęło w przyjaznej atmosferze przy słodkim poczęstunku.  Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał specjalnie wykonany na tą okazję kubek.

Gospodarzem tegorocznego zjazdu była Szkoła Podstawowa w Królikowie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, którego opiekunami są:  D. Sołtys, E. Cichońska, K. Dudek i M. Nowaczewska.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowana współpraca pomiędzy wolontariuszami z różnych szkół będzie kontynuowana i przyniesie zamierzone efekty.

Materiał: E. Cichońska / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)