Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

23 listopada 2021

Kolejne zwycięstwa szubińskich warcabistów. Wrócili z medalami

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę odbyły się VI Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w# Warcabach Stupolowych z udziałem szubińskich zawodników.

Turniej został zorganizowany w bydgoskim MDK 1. Szubinianie wywalczyli 9 medali (2 złote, 6 srebrnych, 1 brązowy): I miejsce (grupa juniorów do lat 10) Kamil Białecki (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), II miejsce (grupa juniorów do lat 16) Kacper Białecki (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), II miejsce (grupa juniorów do lat 10) Alan Ufnal (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), II miejsce (grupa juniorów do lat 7) Sebastian Klimek (SzDK Szubin / SP 2 Szubin), II miejsce (grupa juniorek do lat 13) Sandra Ufnal (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), II miejsce (grupa juniorek do lat 10) Julia Wegner (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), II miejsce (grupa seniorek) Anna Białecka (Szubin), III miejsce (grupa juniorów do lat 10) Filip Czerwiński (SzDK Szubin / SP 2 Szubin). w klasyfikacji drużynowej juniorów I miejsce wywalczył zespół SzDK Szubin. Warcabiści grali przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, tempem 3 minuty + 2 sekundy na uczestnika, na dystansie 7 rund. W championacie prowadzono klasyfikację w następujących grupach: seniorzy / seniorki, juniorzy 7,10, 13, 16, 19 / juniorki 7, 10, 13, 16, 19, drużynowo seniorzy / juniorzy. Obowiązki sędziego sprawował Mikołaj Włoch.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.

(czytaj więcej)
0

Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.

(czytaj więcej)