Międzyszkolna rywalizacja. Nakielska "Żegluga" triumfatorem rajdu
fot. MM
2 czerwca na terenie nakielskiej przystani rozpoczął się rajd przygodowy# pt. SAR - Schools Adventure Race. W wydarzeniu wzięło udział 11 drużyn, a za jego organizację odpowiadali: Powiat Nakielski, Stowarzyszenia Aktywna Kcynia, ZS im, S. Staszica w Nakle oraz Nadleśnictwo Szubin.
Każda z drużyn składała się z 4 osób (opiekuna i uczniów). Uczestnicy rajdu musieli pokonać pokonać biegiem 3-kilometrową trasę, a następnie przepłynąć 2 km kajakiem oraz przejechać 22 km rowerem. Zarówno start, jak i meta usytuowane były na nakielskiej przystani. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy WOPR z JRG nr 1 w Nakle.
Do rywalizacji przystąpili tego dnia reprezentanci następujących placówek: Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle (3 drużyny), Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzeli (2 drużyny), Zespół Szkół Technicznych w Kcyni (2 drużyny) Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, I Liceum Ogólnokształcące w Nakle, Zespół Szkół w Lubaszczu oraz Zespół Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie.
Każdy z uczestników piątkowego rajdu otrzymał pamiątkowy medal, a na najlepsze drużyny czekały nagrody i okazałe puchary. Na podium stanęli tego dnia:
1. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle (skład: Paweł Ciereszko, Kacper Borowicki, Tomasz Ziarnik, Filip Dworecki)
2. Zespól Szkół Technicznych w Kcyni (skład: Dominik Księżniakiewicz, Kacper Bączkowski, Patryk Wiśniewski, Igor Musiał)
3. I Liceum Ogólnokształcące w Nakle (skład: Bogusław Rydzyński, Agnieszka Bala, Paweł Kowalski, Tymoteusz Sobczak)
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
BBAA, w dniu 03-06-2023 22:34:07 napisał:
odpowiedz
kibic, w dniu 04-06-2023 13:32:03 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!