Orlik czynny cały rok. Zmieniono regulamin
fot. archiwum
Rada powiatu nakielskiego zmieniła regulamin korzystania# z kompleksu boisk przy zespole szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Obiekt stał się bardziej dostępny dla mieszkańców.
Przy zespole szkół im. E. Chroboczka w Szubinie znajduje się orlik, czyli boisko ze sztucznej trawy. Obiekt służy nie tylko uczniom, ale może z niego korzystać każdy mieszkaniec. Chętnych nie brakuje. Niestety, nie zawsze obiekt był dostępny. Jeszcze w zeszłym roku były problemy z dostępnością orlika. Mieszkańcy skarżyli się, że obiekt często jest zamknięty w dni powszednie, a w weekendy w ogóle był zamknięty. Powodem były braki kadrowe, a także niskie wynagrodzenie dla animatorów orlika. Nie było więc chętnych do pracy na tym stanowisku. Problem ten udało się rozwiązać, a radni rady powiatu nakielskiego zmienili regulamin korzystania z orlika przy szubińskiej szkole. Nastąpiły zmiany w harmonogramie.
Orlik jest czynny przez cały tydzień od początku marca do końca listopada. Ze względu na to, że pogoda w okresie zimowym z reguły pozwala na aktywność na świeżym powietrzu, a mieszkańcy są zainteresowani korzystaniem z orlika, boisko może być czynne i wynajmowane przez chętnych mieszkańców także w okresie zimowym - od początku grudnia do końca lutego. Z orlika można korzystać bez przeszkód. Warto pamiętać, że w czasie roku szkolnego w godzinach od 07.00 do 16.00 orlik jest przeznaczony dla uczniów szkół. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wynajmem orlika, należy zgłosić się do zarządcy obiektu, czyli dyrektora ZS im. E. Chroboczka w Szubinie, z którym zostaną ustalone zasady i koszty najmu.
Źródło:
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
Mariusz, w dniu 31-03-2024 14:01:23 napisał:
odpowiedz
Sołtys , w dniu 31-03-2024 18:43:27 napisał:
odpowiedz
wiesław, w dniu 31-03-2024 20:21:27 napisał:
odpowiedz
Cud, w dniu 02-04-2024 15:59:45 napisał:
odpowiedz
Olo, w dniu 02-04-2024 16:43:55 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!