Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

31 marca 2024

Orlik czynny cały rok. Zmieniono regulamin

fot. archiwum

fot. archiwum

Rada powiatu nakielskiego zmieniła regulamin korzystania# z kompleksu boisk przy zespole szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Obiekt stał się bardziej dostępny dla mieszkańców.

Przy zespole szkół im. E. Chroboczka w Szubinie znajduje się orlik, czyli boisko ze sztucznej trawy. Obiekt służy nie tylko uczniom, ale może z niego korzystać każdy mieszkaniec. Chętnych nie brakuje. Niestety, nie zawsze obiekt był dostępny. Jeszcze w zeszłym roku były problemy z dostępnością orlika. Mieszkańcy skarżyli się, że obiekt często jest zamknięty w dni powszednie, a w weekendy w ogóle był zamknięty. Powodem były braki kadrowe, a także niskie wynagrodzenie dla animatorów orlika. Nie było więc chętnych do pracy na tym stanowisku. Problem ten udało się rozwiązać, a radni rady powiatu nakielskiego zmienili regulamin korzystania z orlika przy szubińskiej szkole. Nastąpiły zmiany w harmonogramie.

Orlik jest czynny przez cały tydzień od początku marca do końca listopada. Ze względu na to, że pogoda w okresie zimowym z reguły pozwala na aktywność na świeżym powietrzu, a mieszkańcy są zainteresowani korzystaniem z orlika, boisko może być czynne i wynajmowane przez chętnych mieszkańców także w okresie zimowym - od początku grudnia do końca lutego. Z orlika można korzystać bez przeszkód. Warto pamiętać, że w czasie roku szkolnego w godzinach od 07.00 do 16.00 orlik jest przeznaczony dla uczniów szkół. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wynajmem orlika, należy zgłosić się do zarządcy obiektu, czyli dyrektora ZS im. E. Chroboczka w Szubinie, z którym zostaną ustalone zasady i koszty najmu.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Mariusz, w dniu 31-03-2024 14:01:23 napisał:

    Orliki miały być za darmo... chciwość władz nie ma granic...trzeba to zgłosić najlepiej do samego premiera...nie dla opłat za orlik

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Sołtys , w dniu 31-03-2024 18:43:27 napisał:

    Podziękujemy za to naszym radnym powiatowym 7 kwietnia.

    odpowiedz

    • 2 (2)

    wiesław, w dniu 31-03-2024 20:21:27 napisał:

    wstyd brać pieniądze za coś co miało być darmowe

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Cud, w dniu 02-04-2024 15:59:45 napisał:

    Nie zapomnijmy głosować właściwie 7.04.24 r. Lampy mogą sie świecić wszystkie, drogi równają bez problemu, inwestycje nowe nagle powstają- cuda! Włodarz zawsze napuszona a na banerach uśmiechnięty.

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Olo, w dniu 02-04-2024 16:43:55 napisał:

    Pogonić radnych powiatowych.Jak można było się na to zgodzić.Nie dość że starzy to jeszcze bez użyteczni.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
KOBIZE
500PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Konstrukcje stalowe
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)