Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 marca 2024

Orlik czynny cały rok. Zmieniono regulamin

fot. archiwum

fot. archiwum

Rada powiatu nakielskiego zmieniła regulamin korzystania# z kompleksu boisk przy zespole szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Obiekt stał się bardziej dostępny dla mieszkańców.

Przy zespole szkół im. E. Chroboczka w Szubinie znajduje się orlik, czyli boisko ze sztucznej trawy. Obiekt służy nie tylko uczniom, ale może z niego korzystać każdy mieszkaniec. Chętnych nie brakuje. Niestety, nie zawsze obiekt był dostępny. Jeszcze w zeszłym roku były problemy z dostępnością orlika. Mieszkańcy skarżyli się, że obiekt często jest zamknięty w dni powszednie, a w weekendy w ogóle był zamknięty. Powodem były braki kadrowe, a także niskie wynagrodzenie dla animatorów orlika. Nie było więc chętnych do pracy na tym stanowisku. Problem ten udało się rozwiązać, a radni rady powiatu nakielskiego zmienili regulamin korzystania z orlika przy szubińskiej szkole. Nastąpiły zmiany w harmonogramie.

Orlik jest czynny przez cały tydzień od początku marca do końca listopada. Ze względu na to, że pogoda w okresie zimowym z reguły pozwala na aktywność na świeżym powietrzu, a mieszkańcy są zainteresowani korzystaniem z orlika, boisko może być czynne i wynajmowane przez chętnych mieszkańców także w okresie zimowym - od początku grudnia do końca lutego. Z orlika można korzystać bez przeszkód. Warto pamiętać, że w czasie roku szkolnego w godzinach od 07.00 do 16.00 orlik jest przeznaczony dla uczniów szkół. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wynajmem orlika, należy zgłosić się do zarządcy obiektu, czyli dyrektora ZS im. E. Chroboczka w Szubinie, z którym zostaną ustalone zasady i koszty najmu.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Mariusz, w dniu 31-03-2024 14:01:23 napisał:

  Orliki miały być za darmo... chciwość władz nie ma granic...trzeba to zgłosić najlepiej do samego premiera...nie dla opłat za orlik

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Sołtys , w dniu 31-03-2024 18:43:27 napisał:

  Podziękujemy za to naszym radnym powiatowym 7 kwietnia.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  wiesław, w dniu 31-03-2024 20:21:27 napisał:

  wstyd brać pieniądze za coś co miało być darmowe

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Cud, w dniu 02-04-2024 15:59:45 napisał:

  Nie zapomnijmy głosować właściwie 7.04.24 r. Lampy mogą sie świecić wszystkie, drogi równają bez problemu, inwestycje nowe nagle powstają- cuda! Włodarz zawsze napuszona a na banerach uśmiechnięty.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Olo, w dniu 02-04-2024 16:43:55 napisał:

  Pogonić radnych powiatowych.Jak można było się na to zgodzić.Nie dość że starzy to jeszcze bez użyteczni.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)