Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Doszło do nadpalenia elewacji
fot. BG
W czwartek, 5 grudnia w godzinach popołudniowych strażacy #zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym jednego z budynków w Dębionku.
Do pożaru doszlo po godz. 14.00. Działania prowadziły trzy zastępy straży pożarnej: JRG Nakło (dwa zastępy) i OSP Sadki. - Po przybyciu na miejsce zastano silne zadymienie. Pożar został szybko zlokalizowany - przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.
Dzięki sprawnej akcji sytuację udało się opanować, zanim przerodziła się w większe zagrożenie. Piec został wygaszony, nie było osób poszkodowanych. - Wskutek rozszczelnienia komina nadpaleniu uległa elewacja budynku - poinformował st. kpt. Walkowiak.
Co roku wraz ze spadkiem temperatury i rozpoczęciem sezonu grzewczego rośnie ilość interwencji związanych z pożarami sadzy. Pamiętajmy o systematycznej kontroli i czyszczeniu przewodów kominowych.
Galeria
Czytaj również
- Najechał na tył volkswagena. Zderzenie dwóch osobówek
- Mieszkańców zaalarmowała czujka dymu. Nocny pożar domu
- Uderzył w barierki. Na kierowców czekały utrudnienia
- Skradziona tuba odnaleziona. Trafiła z powrotem w ręce dyrygenta orkiestry
- "Mikołaj patrzy - Jedź bezpiecznie". Policyjny apel do kierowców
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!