Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2021

Profilaktyczne pogadanki z policjantami. Dzieci uważnie słuchały rad

fot. pow.

fot. pow.

O bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach oraz# numerach alarmowych i sytuacjach, w jakich należy ich używać, rozmawiali mundurowi z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie. Maluchy z uwagą słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz szubiński dzielnicowy asp. Damian Ziółkowski spotkali się z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie.

Mundurowi podczas pogadanek z maluchami poruszyli kwestie ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mowa była między innymi o tym, którą stroną jezdni się przemieszczać, w jakich miejscach przez nią przechodzić oraz jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych. Świecące elementy maluchy otrzymały też w prezencie od policjantów.

W dalszej części spotkania dzieci poznały numery alarmowe służb zajmujących się ratowaniem życia i zdrowia. Dowiedziały się też, w jakich sytuacjach należy zwracać się o pomoc z jednoczesną informacją, by nie wykorzystywać tych numerów podczas zabawy.

Przedszkolaki chętnie słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a na zakończenie spotkania miały okazje zobaczyć oznakowany radiowóz oraz przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na służbie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)