Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

30 lipca 2021

Spędź weekend na Kujawach i Pomorzu. Atrakcji nie zabraknie

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Recital organowy Dawida Wesołowskiego w# ramach trwającego w Toruniu 25. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, występy kabaretowe i spotkanie z laureatem literackiej nagrody „Nike” Andrzejem Stasiukiem podczas Artus Festival, a dla miłośników tradycji ludowej piknik „Życie w pałuckiej zagrodzie” w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie – to tylko część wydarzeń, na które zapraszają kujawsko-pomorskie instytucje kultury.

Weekendowe spotkanie z kabaretami rozpocznie w sobotę (31 lipca) w Dworze Artusa stand-up Aberalda Gizy. O 21 w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego miłośnicy dobrego humoru mogą spotkać się z Joanną Kołaczkowską, Tomaszem Majerem i Dariuszem Kamys z formacji Hrabi. Niedzielne przedpołudnie upłynie pod znakiem „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” – o 10.30 zapraszamy na spotkanie z autorką książki o Małej Be, Malinowej z Truskawką i Prawej Niebieskiej Justyną Bednarek. W samo południe odbędą się tematyczne warsztaty plastyczne dla dzieci od 6. roku życia. Z toruńską publicznością spotka się także wybitny pisarz, laureat literackiej nagrody Nike Andrzej Stasiuk, który opowie m.in. o swojej ostatniej powieści „Przewóz”. Wydarzenia odbywają się w ramach trwającego Artus Festival. Więcej informacji na stronie festiwalu.

Na recital organowy Dawida Wesołowskiego zapraszamy w sobotę (31 lipca) do katedry śś. Janów w Toruniu. W programie utwory m.in. Volckmara, Stanleya i Surzyńskiego. W 77. rocznicę powstania warszawskiego w sali kameralnej CKK Jordanki odbędzie się koncert „Armaty ukryte w kwiatach”. Utwory Fryderyka Chopina zabrzmią w wykonaniu Kamili Pacholec. Szczegóły na stronie festiwalu Nova Muzyka i Architektura.

Miłośnicy Chopina będą mieli okazję wysłuchać mazurków i polonezów wybitnego kompozytora także podczas kolejnego koncertu z wakacyjnego cyklu zorganizowanego przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni. W niedzielę (1 sierpnia) przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Książek. Więcej na stronie ośrodka.

Gratkę dla fanów przygód Rachel, Joeya, Moniki i Rossa przygotował Teatr Muzyczny w Toruniu. Przez cały weekend (30 lipca-1 sierpnia) zaprasza na komediowy musical „Friends: The Musical Parody”, będący parodią kultowego amerykańskiego sitcom „Friends”.

Na spektakl teatru lalek „Opowieści spod Kruszwicy” jutro (30 lipca) zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Bilety dostępne są na biletyna.pl oraz w siedzibie KPCK, ilość miejsc ograniczona. Spektakl zostanie powtórzony 27 sierpnia. Więcej informacji na stronie centrum.

Chata pałucka z XVIII wieku mieszcząca się na terenie Muzeum Archeologicznym w Biskupinie stanie się w najbliższy weekend (31 lipca i 1 sierpnia) centralnym punktem pikniku „W pałuckiej zagrodzie”. Wydarzenie będzie okazją do spotkania z twórcami ludowymi oraz osobami propagującymi różne aspekty tradycji ludowej, którzy zaprezentują m.in. pałuckie stroje oraz typowe dla regionu rękodzieło, w tym haft pałucki. Dla chętnych (po wcześniejszych zapisach) liczne warsztaty, m.in. rzeźbiarskie, wikliniarskie oraz pieśni ludowych. Będzie także możliwość sprawdzenia swoich sił w tworzeniu tradycyjnych pająków ze słomy i kwiatów z bibuły. Więcej informacji i zapisy na warsztaty na stronie muzeum.

Teatr Muzyczny w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Muzeum Archeologicznym w Biskupinie są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa magazynów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)