"Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II". Realizacja projektu
fot. powierzone
Od kwietnia do listopada bieżącego roku #w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie realizowano projekt „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II”, finansowany przez Powiat Nakielski. Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie zdrowego stylu życia oraz ograniczenie korzystania z urządzeń elektronicznych.
W ramach projektu młodzież uczestniczyła w zajęciach pozalekcyjnych z siatkówki, tenisa stołowego oraz treningów siłowych. Kluczowym elementem programu był trening tenisa stołowego prowadzony przez profesjonalnego instruktora, który pomógł uczniom doskonalić technikę gry i rozwijać swoje zainteresowania sportowe.
Projekt został wzbogacony o turnieje siatkówki i tenisa stołowego, które stały się okazją do integracji społeczności szkolnej, budowania ducha zespołu oraz wspólnej zabawy, przyciągając uczestników i kibiców.
Dzięki dofinansowaniu udało się również poprawić zaplecze sportowe szkoły. Zakupiono m.in. nowy stół do tenisa stołowego, ławkę treningową oraz piłki do siatkówki, co znacząco podniosło jakość prowadzonych zajęć, zapewniając uczniom lepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności sportowych.
Projekt „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II” pokazał młodzieży, że sport może być nie tylko doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale również na poprawę kondycji fizycznej i zdrowia oraz budowanie relacji z rówieśnikami.
Materiał: Justyna Wachowiak / I LO w Szubinie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Sprawili radość dzieciom. Charytatywny koncert
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kowalewie. Wzruszające występy
- Spotkanie integracyjne. Seans filmowy i gry planszowe
- Bożonarodzeniowe przedstawienie w Żegludze. Czas zadumy i refleksji
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)