Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2024

"Zbieraliśmy na ten dom latami". Ruszyła pomoc dla poszkodowanej rodziny

fot. zrzutka.pl

fot. zrzutka.pl

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodziny z #Łochowa, która przed kilkoma dniami straciła swój dom w pożarze.

Do pożaru  budynku mieszkalnego w Łochowie doszło 25 marca około godz. 10.00. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Pisaliśmy o tym tutaj. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. - 25 marca 2024 roku, to miał być zwykły dzień, który miał zbliżyć nas do przeprowadzki do naszego wyczekanego domu. Przeprowadzkę mieliśmy zaplanowaną na czerwiec 2024 roku. Wszystko mieliśmy zaplanowane pod ten termin. Zostały nam raptem 3 miesiące oczekiwania - relacjonuje poszkodowany w pożarze wlaściciel domu. - Niestety  nasz upragniony dom doszczętnie spłonął. Musimy zacząć wszystko od początku. - 25 marca rano przyjechaliśmy sprzątać. Żona myła okna, w czwartek mieliśmy zaplanowany montaż kuchni. Zobaczyliśmy kłęby czarnego dymu i buchający ogień - dodaje.

Właścicielom budynku udało się uciec na zewnątrz. Natychmiast wezwali straż pożarną. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

- A my spędziliśmy ten czas wpatrzeni z niedowierzaniem jak zahipnotyzowani, w ciemne chmury dymu, które pochłanialy nasze wymarzone, wypracowane latami miejsce na ziemi. Zbieraliśmy na ten dom latami - wspomina poszkodowana w pożarze rodzina.

Choć dom był ubezpieczony, to jednak nie da się z tych środków pokryć ogromnych strat. Skala zniszczeń jest bardzo duża. Nie wiadomo, czy uda sie zachować mury.

W minionym tygodniu na stronie zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy, która ma pomóc rodzinie. - Serdecznie zachęcamy po raz kolejny do pokazania jak wielkie serca ma nasza społeczność - apelują strażacy z OSP Łochowo.

Oceń artykuł: 11 28

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 21 (25)

  Adam, w dniu 01-04-2024 07:34:17 napisał:

  Nie zazdroszczę tragedii, ale pytam się co z ubezpieczeniem? Przecież w skali roku nie są to duże pieniądze. Co pożar domu to zbiórka na odbudowę. Czy ludzie naprawdę żałują te parę zł żeby mieć spokojniejszą głowę ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -4 (6)

  Krzyś , w dniu 01-04-2024 14:50:30 napisał:

  Z ubezpieczeniami jest fajnie jak się je kupuje. Niestety po tragedii oczy się otwierają. Miałem znajomą co wciskała wszystko wszystkim a jak przyszło co do czego to zdziwienie a ona oczami świeciła. Na szczęście już się wyprowadziła w inne rejony.

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Adam, w dniu 01-04-2024 20:12:18 napisał:

  pieniadze wyplacane z ubezpieczenia sa smieszne

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mieszkaniec, w dniu 01-04-2024 21:39:57 napisał:

  Jaki był powód pożaru?

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Usa, w dniu 02-04-2024 08:51:44 napisał:

  Dokładnie ubezpieczenia są fajne jak się kupuje. Potem wydymka. Zobacz co robi ZUS z składkami. Ale dziwi mnie to że chata ma hipotekę, która nie pokrywa kredytu, ubezpieczenie nie pokrywa strat. To jest właśnie kapitalizm, sprzedawać usługi bez pokrycia?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)