Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 marca 2023
Wiadomości z regionu

15-latek groził rówieśnikowi w centrum handlowym. Został zatrzymany

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą śródmiejskiego komisariatu #w Bydgoszczy doprowadził do zatrzymania nieletniego sprawcy rozboju. Będąc, w czasie wolnym od służby, na terenie centrum handlowego zauważył młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi napastnika. Poinformowany o wszystkim patrol zatrzymał 15-latka, który następnie usłyszał zarzut rozboju.

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło na terenie jednego z centrów handlowych. Okazało się, że sprawca grożąc przemocą przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, ukradł bluzę małoletniemu, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sprawą natychmiast zajęli się śródmiejscy policjanci i ustalili rysopis sprawcy. Jego zatrzymanie było już kwestią czasu. Kilka dni później policjant ze śródmiejskiego komisariatu, w czasie wolnym od służby, przebywał w centrum handlowym na terenie, którego doszło do rozboju. W trakcie zakupów zauważył młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisem sprawcy przestępstwa. Powiadomił o tym fakcie dyżurnego komisariatu, który natychmiast skierował na miejsce patrol. Policjant jednocześnie nie tracił z oczu osoby podejrzewanej.

15-latek został zatrzymany. Początkowo młody mężczyzna podawał dane personalne innej osoby, czym próbował zmylić policjantów. Funkcjonariusze ujawnili przy nim skradzioną kilka dni temu bluzę oraz gaz obezwładniający. Młody mężczyzna usłyszał zarzut i w miniony piątek (23.03.2023) trafił ponownie do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Materiał: sierż. Oskar Nowak / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 74 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Konstrukcje stalowe
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)