Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 maja 2024

Bajkoterapia w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie. Realizacja projektu

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

W kwietniu Pani Ola S. i Pani Kasia P. wraz z uczniami rozpoczęły kolejny #projekt na zajęcia pozalekcyjne finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Projekt nosi nazwę „Bajkoterapia- jako najlepszy sposób wyrażania emocji”.

Głównym założeniem bajkoterapii, będzie wyrobienie w uczniach nawyku określania emocji swoich i innych, kształtowanie umiejętności rozpoznawania motta końcowego danych opowieści, i próby odnalezienia go w realnym życiu, odróżnianie dobra od zła, a przede wszystkim pokazaniu dzieciom prawidłowych relacji i zachowań, aby nikt nie mógł ich w życiu skrzywdzić i, by potrafili szukać pomocy.

Do tej pory odbyliśmy kilka spotkań i zrealizowaliśmy kilka działań, zarówno tych zaplanowanych, jak również tych, które wdrożyliśmy dodatkowo. Jednym z takich działań był wernisaż prac uczniów w Rejonowej Bibliotece Publicznej pn. „Witajcie w naszej bajce”. Obrazy namalowane przez naszych uczniów można oglądać jeszcze do czerwca.  https://www.facebook.com/share/DFiBdbgR7RKepeGH/?mibextid=WC7FNe

Regularnie spotykamy się w budynku biblioteki, prowadzimy warsztaty z elementami bajkoterapii i organizujemy wiele różnych aktywności. Będziemy informować na bieżąco o naszych działaniach.

Działamy dalej…Energii i chęci mamy sporo, a pomysłów jeszcze więcej…

Materiał: Katarzyna Pietrzak / Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)