Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

06 września 2023

"Bezpieczna droga do szkoły". Wzmożone kontrole pojazdów przewożących dzieci

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Od dnia 5 września br., Inspektorzy Transportu Drogowego# z Bydgoszczy, jak co roku, rozpoczęli wzmożone kontrole pojazdów wykonujących przewozy dzieci i młodzieży do placówek szkolnych i wychowawczych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Przedmiotowe kontrole w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", ukierunkowane przede wszystkim na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, zostały zaplanowane we współpracy z Kuratorem Oświaty na terenie wszystkich powiatów.

Kujawsko-pomorscy inspektorzy do swoich działań wykorzystują Mobilną Linię Diagnostyczną oraz infrastrukturę wyznaczonych Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów.

Poza weryfikacją wymaganej dokumentacji, sprawdzana jest trzeźwość kierowców.

Podkreślić należy, iż bardzo szczegółowe kontrole stanu technicznego z wykorzystaniem aparatury diagnostycznej, prowadzone przez Inspekcje Transportu Drogowego realnie przyczyniają się do poprawy taboru wykorzystywanego do przewozu dzieci i młodzieży.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem autobusów do kontroli proszone są o kierowanie wniosków do WITD w Bydgoszczy pod numer telefonu 52 323 83 49 lub email gimbus@witd.bydgoszcz.pl

Działania prowadzone będą do końca września.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 25 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Demaskuj łgarstwo, w dniu 06-09-2023 18:07:18 napisał:

  Stałe i cyklicznie powtarzane pijarowe zagrania "akcji wszelakich" Czy dzieci-młodzież tylko tego jednego dnia lub tygodnia podróżują środkami transportu-? No nie-przez cały rok szkolny,a jakoś o wytężonej czy wzmożonych kontrolach ITD czy Policji nie słychać.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ktoś, w dniu 06-09-2023 19:46:46 napisał:

  Niczym w okresie najgłębszej komuny, propaganda wręcz wzorcowa

  odpowiedz

  • 2 (6)

  oj, w dniu 06-09-2023 22:55:27 napisał:

  kontrole przy pomocy takiej stacji były prowadzone w szubinie na stacji pkp. po pierwsze teren pochylony - do ilu stopni pochyłu sprzęt kontrolny poprawnie pracuje?, teren pkp w szubinie jest terenem ZAMKNIĘTYM decyzją ministra, nie jest to teren, a tym bardziej droga PUBLICZNA. Czy inspektorzy mieli odpowiednie zezwolenia?? ale co się będzie jeden z drugim stawiał, tu się nie da, to go dojadą w innym miejscu. kiedyś wladza pałowała, a teraz takie pałki mają:)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Max, w dniu 08-09-2023 13:37:16 napisał:

  Cała ta kontrola to jedna wielka fikcja ! Szubinski przewoznik wg zamówienia gminy na dowóz dzieci do szkół w roku 2023 powinien podstawic wszystkie autokary a zamówiono chyba 14 sztuk ppdstawik 5-6 dlaczego ? Zapewne te sprawne stojace po krzakach realizowały zlecenia :-) Dlaczego nikt z gminy nie kontroluje tego nie interesuje się?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  qwe, w dniu 11-09-2023 09:36:57 napisał:

  Proponuję policji i straży miejskiej w szczególności zająć się prywatnym dowozem dzieci do szkoły i parkowaniem wokół szkół. Każdy rodzic podwozi dziecko po samo wejście zatrzymuje się wysadza Bąbelka często wyjmuje z bagażnika plecak, a reszta cierpliwie czeka aby wykonać ten sam manewr. Część rodziców natomiast ma fantazję parkować gdzie popadnie zajmując nawet trzy stanowiska lub zastawiając inne samochody nie licząc się z tym że ktoś może też się spieszyć np. do pracy. Najważniejsze że to on/ona musi zatrzymać ruch lub zaparkować, a nawet zablokować inne auto, no bo gdzie ma się zatrzymać. Ruch drogowy w Nakle to stan umysłu styl życia i chyba już tradycja.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)