Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Parafia z Szubina na podium

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

Obiekt sportowy bydgoskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 był miejscem# diecezjalnego turnieju piłki nożnej liturgicznej służby ołtarza.

Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. „Każdy sportowiec, poprzez dyscyplinę i zaangażowanie, uczy nas, że dzięki wierze i wytrwałości możemy osiągnąć cele, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe” – mówił Franciszek, dodając, że „to przesłanie nadziei i odwagi jest kluczowe, szczególnie dla młodych ludzi”. Uczestnicy naszego turnieju są przykładem talentów, których nie należy zakopywać – powiedzieli duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.

Za piłką biegało kilkudziesięciu uczestników, którzy tworzyli siedem drużyn. – Jak co roku turniej był na bardzo wysokim poziomie, zawodnikom dopisywał humor, a co najważniejsze wszytko odbywało się w przyjaznej atmosferze fair-play. Co prawda chłopakom z mojej parafii nie udało się wyjść z grupy mimo zaciętej rywalizacji, ale i tak wszyscy wracamy z uśmiechami na twarzy i już teraz szykujemy się na następny turniej – podkreślił Mateusz Dambecki, lektor z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.

Cztery miejsca w turnieju zajęły kolejno parafie: Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieżychowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy i św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Otwinowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a bramkarzem Jan Jagodziński z Nieżychowa.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)