Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 marca 2024

"Drzwi otwarte" w Chroboczku. Ósmoklasiści pod wrażeniem

fot. ZS w Szubinie

fot. ZS w Szubinie

W dniach 21-22 marca w #ZS w Szubinie uczniowie ze szkół podstawowych w Rynarzewie, Turze, Kołaczkowie, Mycielewie, Królikowie i szkół podstawowych z Szubina zobaczyli naszą szkołę poznali uczniów i grono pedagogiczne.

Na sali gimnastycznej przedstawiono kierunki i zawody, w których kształcimy: technik logistyk, technik ekonomista, oddział przygotowania wojskowego oraz sprzedawca, fryzjer, cukiernik.

Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

W „English Corner” zachęcano do rozmowy w języku angielskim.

Na sali zaprezentowali się również partnerzy szkoły: 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD, Kujawsko-Pomorsk, Wojskowe Centrum Rekrutacji z Bydgoszczy, Straż Graniczna.i Ochotniczy Hufiec Pracy.

Nie mogło zabraknąć też pracodawców, którzy przyjmują naszych uczniów na praktykę zawodową. W tym roku byli to firma IBIS z Szubina, cukiernia La Petite z Nakła oraz „Biesiadna Chata” z Wąsosza.

Strzałem w dziesiątkę były zajęcia praktyczne na strzelnicy pneumatycznej i wirtualnej, gdzie młodzież pod okiem instruktorów zdobywali pierwsze umiejętności strzeleckie.

Zainteresowaniem cieszył się również internat, który jest dobrym rozwiązaniem dla uczniów nie mieszkających w okolicy.

Stanęliśmy na wysokości zadania, a ósmoklasiści byli pod wrażeniem zaprezentowanej oferty szkoły oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich tj. pokazu dynamicznego o kryptonimie "Szyszka" - akcja odbijania zakładnika oraz z  terrorystów.

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom i pracodawcom za udział w "Dniach Otwartych". Podziękowania należą się także naszym kadetom i uczniom, którzy towarzyszyli ósmoklasistom w tej podróży po szkole i zachęcali do wstąpienia w jej mury.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i do zobaczenia we wrześniu!

Materiał: Mateusz Smoliński / ZS w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)