Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 marca 2024

Dzieci ochoczo tworzyły ozdoby. Ruszyły muzelane warsztaty wielkanocne

fot. powierzone

fot. powierzone

Dopiero nabieramy rozpędu, ale już nam się bardzo #podoba. Cykl muzealnych warsztatów wielkanocnych uważamy za otwarty.

W pierwszym tygodniu w zajęciach wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie z grupy Biedronki, Muchomorki, Stokrotki oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie – Małej Jedynki oddziały zerówkowe: Biedronki, Motylki i Sowy. Wykonywaliśmy kolorowe karki wielkanocne z ozdobnymi pisankami z papieru, kurczaczki na patyku, kurczaczki w jajku, zajączki z tekturowych rolek, pisanki w skorupkach. Dzieci bardzo ochoczo i z entuzjazmem tworzyły swoje ozdoby. Na zakończenie każdego spotkania zwiedzaliśmy wystawę o tradycjach związanych z Wielkanocą, którą można oglądać w sali naszego muzeum. Zajęcia prowadziła Justyna Midzio i Iwona Kruk. Dziękujemy za miłe spotkania i zapraszamy do szubińskiego muzeum kolejne grupy na przygodę z plastyką wielkanocną.

Materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)