Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Dziecko upadło i uderzyło o kierownicę. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia

fot. powierzone

fot. powierzone

Szubińscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające# w sprawie zdarzenia, do którego doszło w miniony piątek na jednym z przejść dla pieszych w Szubinie.

W piątek, 24 maja przed godziną 16.00 na ulicy 3 Maja interweniowały służby: policja; straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Pisaliśmy o tym tutaj.

- Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa 45-letniej kobiecie, która wraz ze swoją 6-letnią córką przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Dziewczynka w następstwie zachowania kierowcy upadła, uderzając o kierownicę roweru - poinformowała st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. - Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia - dodała.

Dziecko zostało przebadane przez przybyły na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Nie wymagało hospitalizacji.

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Lecimyy , w dniu 27-05-2024 11:53:33 napisał:

  P.Marcin go znajdzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  KO, w dniu 27-05-2024 13:47:32 napisał:

  Monitoringu nie ma ?

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Szubiniak , w dniu 28-05-2024 07:28:36 napisał:

  Sprawca może nie być świadomy, że coś się stało. Dziecko uderzyło w kierownicę czyli musiało zahamować, a czy czasami nie wtargnęło na jezdnię? Niestety ludzie często nie patrzą czy samochód zdąży wyhamować, a tutaj prawdopodobnie tak było. A mamuśka zrobiła dym na cały Szubin. Przecież to dziecko stało całe i zdrowe, rower też był cały. Samochód go nawet nie drasnął. Tam nie było żadnych śladów potrącenia. Dobrze że w tym czasie nic się nigdzie nie stało, bo ktoś na serio mógł potrzebować pomocy a służby były wezwane bezpodstawnie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  ciekawosć , w dniu 28-05-2024 07:59:15 napisał:

  a ten kierowca co takiego zrobił ? jakie było zachowanie kierowcy?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Sadkowianin, w dniu 28-05-2024 11:32:19 napisał:

  ... a może dziecko przejeżdżało przez przejście dla pieszych?? Wtedy kierowca nie ma żadnej winy! Dlaczego? Kto zna przepisy- nie trzeba tłumaczyć.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  deea1, w dniu 28-05-2024 12:16:51 napisał:

  Pieszy – osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i niewykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
KOBIZE
500PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)