Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić
fot. Ministerstwo Cyfryzacji
15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.
Jak wynika z raportu NASK "Nastolatki 3.0", polscy nastolatkowie spędzają średnio 5 godzin i 36 minut dziennie w Internecie w dni powszednie, a w weekendy nawet 6 godzin i 16 minut. Co trzeci nastolatek ma problem z nadmiernym korzystaniem z Internetu, co staje się poważnym problemem społecznym. Dlatego warto zrobić sobie przerwę od telefonu.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Dniu Bez Telefonu. To doskonała okazja, aby:
- spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi bez zakłóceń technologicznych,
- odkryć nowe hobby lub wrócić do zapomnianych pasji,
- skupić się na aktywnościach na świeżym powietrzu, takich jak spacer, jazda na rowerze czy piknik,
- przeczytać książkę lub zagrać w gry planszowe.
Każda z tych aktywności nie tylko pozwoli oderwać się od ekranów, ale również poprawi koncentrację, relacje z bliskimi oraz zdrowie psychiczne.
Pamiętajmy, że technologia powinna nam służyć, a nie nami rządzić. Dzień Bez Telefonu to świetny moment, aby zastanowić się nad naszymi nawykami cyfrowymi i wprowadzić zdrową równowagę między życiem online i offline.
Dołącz do nas i zrób sobie przerwę od telefonu!
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Czytaj również
- Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
- Najzdrowszy barszcz na zakwasie. Buraki skarbnicą witamin
- Ustawa o podmiotach obsługujących kredyty i nabywcach. Nowe rozwiązania
- Zmienne warunki pogodowe i wzmożony ruch. Uważajmy na drogach
- Bezpieczna żywność na święta. Pamiętaj o kilku zasadach
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 16-07-2024 12:41:08 napisał:
odpowiedz
Demaskuj łgarstwo, w dniu 16-07-2024 12:44:50 napisał:
odpowiedz
Ja, w dniu 18-07-2024 08:22:19 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!