Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Eliminacje ogólnopolskiego konkursu. Nakielski policjant na podium

fot. pow.

fot. pow.

W minioną środę (17.05.23) w Bydgoszczy# odbyły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”. Trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajął mł. asp. Dawid Szymaniak z referatu ruchu drogowego z Nakła.

W minioną środę (17.05.23) odbyły się XXXIII eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”, w których uczestniczyło 19 policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych policji naszego województwa. Trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajął mł. asp. Dawid Szymaniak z referatu ruchu drogowego z Nakła.

Policjanci biorący udział w konkursie musieli wykazać się między innymi znajomością wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach oraz innych przepisów służbowych. Sprawdzana była też, znajomość procedur medycznych dotyczących udzielania pomocy ofiarom wypadków. Funkcjonariusze biorący udział w konkursie musieli wykazać się umiejętnością sprawnościowej jazdy samochodem osobowym oraz służbowym motocyklem. Prócz tego sprawdzono praktyczne umiejętności kierowania ruchem oraz celność strzelania z broni służbowej.

W konkursie udział wzięli policjanci ruchu drogowego z terenu całego województwa. Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią reprezentował mł. asp. Dawid Szymaniak. Po pokonaniu wielu konkurentów, nakielski policjant zdobył w rywalizacji zaszczytne trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju osiągniętych wyników.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 18 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)