Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 maja 2024

Innowacyjny projekt międzyszkolny. Uczniowie Żeglugi w Skierniewicach

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 22 maja 2024 roku, w #Skierniewicach miało miejsce podsumowanie kolejnej edycji innowacyjnego projektu międzyszkolnego, w którym wzięła udział młodzież, kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ze szkół z Nakła nad Notecią, Kutna, Skierniewic i Łodzi.

Jednodniowe spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach miało na celu międzyszkolną integrację oraz wymianę doświadczeń na tematy dotyczące rozwoju, modernizacji i obecnego wykorzystania skansenów i parowozowni w Polsce.

Całość przedsięwzięcia uświetniła wizyta w skierniewickiej Parowozowni, gdzie Pan wolontariusz - miłośnik starych kolei zaprezentował grupie najciekawsze eksponaty starego kolejnictwa podczas oprowadzania po całym terenie.

Młodzież z projektu miała też możliwość zwiedzić Szkołę partnerską, w której została ugoszczona pyszną pizzą oraz słodkościami wykonanymi przez uczniów tej placówki.

Na zakończenie, rozdane zostały dyplomy i drobne upominki, a kolejny finał planowany już jest za rok, po raz kolejny, w szkole partnerskiej w Kutnie.

Wszyscy byli pod wrażeniem skierniewickiej gościnności więc już dziś zachęcamy chętnych uczniów klas II i III i IV do współpracy w kolejnym projekcie, mającym na celu rozwijanie zainteresowań technika eksploatacji portów i terminali.

Materiał: Michał Swoboda / ZSŻŚ w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)