Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 marca 2023

Kontynuacja cyklu szkoleń OSP. Kurs dla przyszłych ratowników

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

W dniu 25 marca 2023 roku na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Szubinie odbyło się# szkolenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP.

Zgodnie z planem realizacja zajęć dydaktycznych obejmowała szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu obsługi, budowy i konserwacji zestawów hydraulicznych. Ponadto przyszli ratownicy poznawali metody ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów oraz organizacji akcji ratownictwa technicznego. Niniejszy kurs jest kontynuacją cyklu prowadzonych szkoleń dla druhów, którzy po pozytywnym zdaniu egzaminu wzmocnią szeregi jednostek OSP na terenie powiatu nakielskiego.

Opracowanie: bryg. Mariusz Mantych

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak / oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)