Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

28 września 2023

Krótkie obrady. Sesja trwała niespełna godzinę

fot. posiedzenia.pl

fot. posiedzenia.pl

Dzisiaj obradowali także radni rady miejskiej w Szubinie. W ciągu niecałej godziny zrealizowano# cały porządek obrad.

Radni rady miejskiej w Szubinie, po przedstawieniu burmistrza Mariusz Piotrkowskiego ze sprawozdania z działalności międzysesyjnej, przystąpili do podejmowania uchwał. Dotyczyły one przyznania dotacji dla parafii, które otrzymały dofinansowania w rządowego programu odbudowy zabytków.

Dokonano również zmian w tegorocznym budżecie i wieloletniej prognozie finansowej. Radni zdecydowali również o nadaniu nazw nowym ulicom w Szubinie, Mąkoszynie i Jeziorowie. W wolnych głosach, radny Stanisław Wypych zaakcentował potrzebę nadawania nazw nowych ulic nazwiskami osób zasłużonych dla gminy Szubin, co było już wielokrotnie zgłaszane władzom gminy. Burmistrz Mariusz Piotrkowski zapewnił, że gmina ma w planach takie działania.

Oceń artykuł: 3 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  Krysia, w dniu 28-09-2023 21:04:30 napisał:

  Część Maniek

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Mieszaniec , w dniu 29-09-2023 00:01:11 napisał:

  Obrady. Kuźwa. A o stanie dróg cisza. Pieniądze brać najlepiej. Dlaczego nikt nie interesuje się główną drogą wjazdową i wyjazdową do s5. Ulicą Sienkiewicza. Tam jest dziura na dziurze. Niestety Ala burmistrz w rękach PiS to tak jest. Radni też do niczego. Po prostu masakra . Do tego mało buduje się dróg rowerowych, które by łączyło inne gminy. Takie jak Białe Błota, Łabiszyn, Nakło.....

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Czeslaw, w dniu 29-09-2023 09:08:46 napisał:

  Przestań mi się tu bulwersować i poluznij rajstopy, sam sobie drogę napraw nygusie

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Sołtys , w dniu 29-09-2023 13:04:34 napisał:

  Kpina, nie sesja. Jak cis ważnego to ukrywają a jak pierdoły to relacja na drugi dzień.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  KK, w dniu 29-09-2023 17:18:03 napisał:

  Dieta, równa najniższej krajowej, za godzinę pracy w miesiącu

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Xx, w dniu 29-09-2023 22:57:45 napisał:

  PAN PIOTROWSKI JEST Z PISU ,SAMI.GOŚCIE W NASZEJ GMINIE SA Z TEJ PARTII OGLASZANI PO.ODWIEDZINACH NIE PREDZEJ.BOJA SIE NIE MIŁYCH SYTUACJI

  odpowiedz

  • -1 (3)

  I, w dniu 29-09-2023 23:05:04 napisał:

  XX...tak wiesz skąd jest burmistrz, a nie masz pojęcia jak się nazywa. W dodatku po polsku pisać nie potrafisz. Interpunkcja się kłania.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Z, w dniu 29-09-2023 23:13:33 napisał:

  Mieszkaniec...twoje pomysły ze ścieżkami rowerowymi pomiędzy gminami to super pomysł, tylko, że zgłoś go do zarządzających tymi drogami. Gmina nie ma tu nic do tego. Ciekawe czy pochylą się nad propozycją??? I z tego co wiem, burmistrz nie ma ma imię Ala, tylko Mariusz.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)