Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2024

Licealiści wzięli udział w warsztatach. Zajęcia na wydziale farmaceutycznym

fot. powierzone

fot. powierzone

5 lutego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# im. S. Wyspiańskiego w Szubinie uczestniczyli w „Warsztatach praktycznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych” zorganizowanych przez Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Po powitaniu przez dziekana prof. dra hab. Stefana Kruszewskiego i zaprezentowaniu kierunków kształcenia na Wydziale Farmaceutycznym (analityka medyczna, kosmetologia, farmacja) uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Surowce roślinne stosowane w przeziębieniu” w Katedrze Botaniki Farmaceutycznej i Farmakognozji; „Naukowa analiza składu ciała metodą bioimpedancji i zabawne testy na logiczne myślenie, czyli jak skład ciała wpływa na sprawność umysłową” w Katedrze Toksykologii i Bromatologii; „Dziś 18, jutro 80 – warsztaty z symulatorem starości” w Katedrze Patofizjologii oraz „Budowanie leków, które działają” w Katedrze Chemii Organicznej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić różne pracownie, poznać klimat uczelni, poczuć się jak studenci Wydziału Farmaceutycznego, którymi być może w przyszłości zostaną. Do studiowania na tym wydziale zachęcała licealistów studentka analityki medycznej, aktualna Miss Polski, Angelika Jurkowianiec.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie dla nas zajęć.

Materiał: Arleta Marchlewska / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zastrzeż PESEL. Z usługi skorzystało już ponad 2 mln osób

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym# wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)