Mistrzostwa Województwa w warcabach stupolowych. Kto stanął na podium?

fot. PS
W Szubińskim Domu Kultury odbyły się IX Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych.
Zawodnicy szubińscy zaliczają się od kilku lat do czołówki wojewódzkiej, a klub UKS Szachowa Dwójka Szubin prowadzi także działalność warcabową. Uczestnicy championatu grali przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, tempem 15 minut na gracza, na dystansie 7 rund. W championacie prowadzono klasyfikację w następujących grupach: seniorzy / seniorki, juniorzy 7,10, 13, 16, 19 / juniorki 7, 10, 13, 16, 19, drużynowo seniorzy / juniorzy. Obowiązki sędziego sprawował Piotr Szybowicz w asyście Anny Sternalskiej-Lepak.
Na podium w MW stanęli następujący przedstawiciele gminy Szubin: I miejsce w grupie juniorów do lat 16 - Kacper Białecki (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), I miejsce w grupie juniorów do lat 10 - Kamil Białecki (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), I miejsce w grupie juniorów do lat 7 - Jakub Hilscher (SzDK Szubin / SP Kowalewo), I miejsce w grupie juniorek do lat 13 - Sandra Ufnal (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), I miejsce w grupie juniorek do lat 10 - Julia Wegner (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), I miejsce w grupie juniorek do lat 7 - Diana Ufnal (SzDK Szubin / Przedszkole Słoneczko Szubin), II miejsce w kategorii kobiet - Anna Białecka (Szubin), II miejsce w grupie juniorów do lat 10 - Alan Ufnal (SzDK Szubin / SP 1 Szubin), II miejsce w grupie juniorów do lat 7 - Sebastian Klimek (SzDK Szubin / SP 2 Szubin), III miejsce w kategorii kobiet - Dorota Ufnal (Szubin), III miejsce w grupie juniorów do lat 10 - Filip Czerwiński (SzDK Szubin / SP 2 Szubin), III miejsce w grupie juniorów do lat 7 - Jerzy Szymczak (SzDK Szubin / SP Kowalewo).
Materiał: PS
Galeria





Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!