Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 lutego 2024

Młodzi wolontariusze w przedszkolu. Uczniowie zdobywają doświadczenie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Od września 2023 roku w Samorządowym Przedszkolu# nr 3 w Szubinie pojawiają się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie.

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego na terenie przedszkola aktywnie działało 5 wolontariuszy. Chętni uczniowie z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie raz w tygodniu odwiedzali naszą placówkę. Wolontariusze po zapoznaniu się z regulaminem, otrzymaniu zgody rodziców  oraz podpisaniu porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontaryjnych zostali przydzieleni do grup przedszkolnych. Wolontariusze pomagali dzieciom w czynnościach higienicznych, organizowali zabawy, czytali bajki, towarzyszyli im w  zajęciach, zarówno w salach, jak i na świeżym powietrzu. Wspólnie też śpiewali i  recytowali wierszyki. Uczniowie bawili się z przedszkolakami klockami oraz innymi  zabawkami. Wolontariusze wykonywali też prace zlecone przez nauczycielki przedszkola, na przykład  przygotowanie materiałów plastycznych i pomocy dydaktycznych. Przedszkolaki chętnie spotykały się ze starszymi kolegami, niecierpliwie czekały na ich wizyty, a uczniowie odpłacali się im uśmiechem i troską. Wolontariusze w naszej placówce mają zapewnioną opiekę i wsparcie opiekuna praktyk oraz dyrektora przedszkola. Praca wolontaryjna jest dla uczniów bardzo cenna, gdyż dzięki niej zdobywają doświadczenie, które mogą w przyszłości wykorzystać w życiu osobistym i zawodowym.

Dziękujemy wolontariuszom za ich poświęcenie i pracę. Życzymy im wytrwałości i sukcesów

Materiał: Eliza Ewert / Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)