Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Oddali hołd swoim poprzednikom. Policyjna delegacja przy Dębach Pamięci

fot. powierzone

fot. powierzone

13 kwietnia br. (sobota), w Polsce obchodzimy# Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu delegacja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych - koło w Szubinie wraz z zastępcą komendanta komisariatu policji w Szubinie asp. Joanną Płocharczyk-Rybak, zapaliła symboliczne znicze przy Dębach Pamięci kom. Józefa Młodowicza w Szubinie oraz asp. Franciszka Poczekaja w Rynarzewie.

W ten sposób emeryci policyjni oraz dzisiejsi policjanci oddali hołd swoim poprzednikom, którzy w bestialski sposób zostali zamordowani w 1940 r. przez sowietów.

Koło SERiP w Szubinie od wielu lat czci pamięć pomordowanych policjantów zawsze 13 kwietnia, a także w rocznice urodzin w/w policjantów. Podobny znicz pamięci został zapalony przy Dębie 100-lecia Policji Państwowej w Suchoręczu (gm. Kcynia).

Cześć Ich Pamięci!

Materiał: P. Fiałkowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)