Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2023

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Spotkanie w ogrodzie przedszkolnym

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek obchodzone jest corocznie w trzecim tygodniu czerwca.# W tym roku jego obchody wyznaczono na dzień 13 czerwca ( wtorek ) 2023r. Głównym celem święta jest popularyzowanie czytelnictwa oraz promowanie idei bookcrossingu.

W tym roku miejscem docelowym było spotkanie w ogrodzie przedszkolnym przy współudziale zaproszonych gości: Pani Martyny Kubanek z dziećmi z koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Akcję urozmaicono plenerowym czytaniem znanych bajek. W ciągu dnia przeprowadzone zostały również w grupach pogadanki na temat poszanowania książek. Filmy i prezentacje „Jak powstają książki?”. Prace plastyczne odnoszące się do treści znanych bajek i ich bohaterów oraz wesołe zabawy z piosenką. Stwarzano dzieciom okazję do zabawy w teatr, odgrywania scenek oraz tworzenia własnych historii na podstawie tych z książek. Dzieci również korzystały podczas zabaw dowolnych z „Kącika książki” znajdującego się w sali.

Materiał: Aleksandra Janiszewska / Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)