Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

14 maja 2023

Pierwsze oznaki zmęczenia. Kadeci po intensywnym szkoleniu

Trzy dni intensywnego szkolenia spowodowały, iż pojawiły się pierwsze oznaki zmęczenia. #Opiekunowie postanowili przedłużyć uczniom odpoczynek i zarządzili czwartkową pobudkę na godzinę 7.30. Po porannej toalecie i śniadaniu rozpoczęły się pierwsze tego dnia zajęcia. Kadeci wzięli udział w szkoleniu z zakładania maski przeciwgazowej i poznawali podstawy OPBMR (Obrona przed bronią masowego rażenia).

Kolejnym punktem czwartkowego programu, po obiedzie i krótkiej przerwie na odpoczynek, była zabawa taktyczna w formie Lasertag (paintball laserowy). Bezpośrednio po tych zajęciach odbyło się szkolenie prowadzone przez wychowawcę z podstaw survivalu. Kadeci rozpalali ogień przy użyciu krzesiwa, a także wykonywali awaryjną wodoodporną rozpałkę, wykorzystując do tego płatki higieniczne, taśmę wodoodporną oraz wosk ze świecy.

O godzinie 18.30 wszyscy udali się na kolację, po której odbyła się druga część szkolenia strzeleckiego z elementami taktyki, które poprowadził instruktor i wychowawca Pan Tomasz Świtkowski. Tym razem w części teoretycznej kadeci poznali podstawowe informacje na temat danych techniczno-taktycznych pistoletu GLOCK. W części praktycznej zaś, doskonalili postawy strzeleckie, poruszali się z bronią indywidualnie i zespołowo, a także ćwiczyli reakcje i algorytmy zachowań w przypadku awarii broni długiej i krótkiej.

Po zakończeniu szkolenia kadeci ponownie udali się do wyznaczonego miejsca, celem kontynuowania paintballa laserowego. Po zmierzchu uczniowie wykonali toaletą wieczorną, po której nastała ostatnia noc obozowa.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)