Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

14 maja 2023

Pierwsze oznaki zmęczenia. Kadeci po intensywnym szkoleniu

Trzy dni intensywnego szkolenia spowodowały, iż pojawiły się pierwsze oznaki zmęczenia. #Opiekunowie postanowili przedłużyć uczniom odpoczynek i zarządzili czwartkową pobudkę na godzinę 7.30. Po porannej toalecie i śniadaniu rozpoczęły się pierwsze tego dnia zajęcia. Kadeci wzięli udział w szkoleniu z zakładania maski przeciwgazowej i poznawali podstawy OPBMR (Obrona przed bronią masowego rażenia).

Kolejnym punktem czwartkowego programu, po obiedzie i krótkiej przerwie na odpoczynek, była zabawa taktyczna w formie Lasertag (paintball laserowy). Bezpośrednio po tych zajęciach odbyło się szkolenie prowadzone przez wychowawcę z podstaw survivalu. Kadeci rozpalali ogień przy użyciu krzesiwa, a także wykonywali awaryjną wodoodporną rozpałkę, wykorzystując do tego płatki higieniczne, taśmę wodoodporną oraz wosk ze świecy.

O godzinie 18.30 wszyscy udali się na kolację, po której odbyła się druga część szkolenia strzeleckiego z elementami taktyki, które poprowadził instruktor i wychowawca Pan Tomasz Świtkowski. Tym razem w części teoretycznej kadeci poznali podstawowe informacje na temat danych techniczno-taktycznych pistoletu GLOCK. W części praktycznej zaś, doskonalili postawy strzeleckie, poruszali się z bronią indywidualnie i zespołowo, a także ćwiczyli reakcje i algorytmy zachowań w przypadku awarii broni długiej i krótkiej.

Po zakończeniu szkolenia kadeci ponownie udali się do wyznaczonego miejsca, celem kontynuowania paintballa laserowego. Po zmierzchu uczniowie wykonali toaletą wieczorną, po której nastała ostatnia noc obozowa.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)