Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

22 maja 2024

Pod nadzorem policjantów ruchu drogowego. Egzamin na kartę rowerową

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci ruchu drogowego z nakielskiej komendy przeprowadzili egzamin# na kartę rowerową. Swoje umiejętności jazdy jednośladem sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie

Aby zdobyć kartę rowerową, dzieci muszą podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym. Podczas drugiego sprawdzane są praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Egzaminowani muszą też zaprezentować, jak rowerzysta powinien, zgodnie z przepisami, zachowywać się na skrzyżowaniach.

W poniedziałek (20.05.24) policjanci ruchu drogowego z komendy w Nakle egzaminowali uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Dzieci, pod nadzorem policjantów, zdawały część praktyczną, która poprzedzona była egzaminem teoretycznym.

Uczniowie, którzy zakończyli egzamin sukcesem, otrzymają stosowny dokument uprawniający do jazdy jednośladem.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)