Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

16 marca 2023

Porozumienie zakładu karnego ze szkołą mundurową. Wspólne przedsięwzięcie

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, ppłk Piotr Kijewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka #w Szubinie, Pani Alicja Jaśkowiak podczas dzisiejszego spotkania omówili intensyfikację współpracy w zakresie min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej, także w kontekście potencjalnego miejsca pracy.

Współpraca

W ubiegłym roku dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej podpisał poruzmienie z szubińską szkołą. Celem podjętej współpracy była realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród młodzieży szkolnej wartości i postaw obywatelskich oraz współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży, a także szerzenia idei strzeleckiej wśród uczniów. Dzisiejsze spotkanie stanowiło omówienie działań, które będą podjęte w najbliższym czasie w zakresie oddziaływań edukacyjnych, w szczególności z zakresu zasad działania organów ochrony porządku publicznego, a także z zakresu profilaktyki przestępstw, profilaktyki uzależnień oraz znajomości technik strzelectwa i technik samoobrony.

Przyszłość

Liczymy, że współpraca zaowocuje w przyszłości wstąpieniem w szeregi naszej formacji uczniów szubińskiej szkoły. W tym tygodniu odbyła się kolejna już wizyta uczniów z szubińskiej klasy mundurowej na terenie potulickiego więzienia. Podczas tego spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną, podziałem kompetencji i zadań Służby Więziennej. Ponadto uczniowie mogli osobiście zobaczyć jak funkcjonuje zakład karny i jak wygląda codzienna służba oraz specyfika pracy funkcjonariusza Służby Więziennej.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)