Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

16 marca 2023

Porozumienie zakładu karnego ze szkołą mundurową. Wspólne przedsięwzięcie

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, ppłk Piotr Kijewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka #w Szubinie, Pani Alicja Jaśkowiak podczas dzisiejszego spotkania omówili intensyfikację współpracy w zakresie min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej, także w kontekście potencjalnego miejsca pracy.

Współpraca

W ubiegłym roku dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej podpisał poruzmienie z szubińską szkołą. Celem podjętej współpracy była realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród młodzieży szkolnej wartości i postaw obywatelskich oraz współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży, a także szerzenia idei strzeleckiej wśród uczniów. Dzisiejsze spotkanie stanowiło omówienie działań, które będą podjęte w najbliższym czasie w zakresie oddziaływań edukacyjnych, w szczególności z zakresu zasad działania organów ochrony porządku publicznego, a także z zakresu profilaktyki przestępstw, profilaktyki uzależnień oraz znajomości technik strzelectwa i technik samoobrony.

Przyszłość

Liczymy, że współpraca zaowocuje w przyszłości wstąpieniem w szeregi naszej formacji uczniów szubińskiej szkoły. W tym tygodniu odbyła się kolejna już wizyta uczniów z szubińskiej klasy mundurowej na terenie potulickiego więzienia. Podczas tego spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną, podziałem kompetencji i zadań Służby Więziennej. Ponadto uczniowie mogli osobiście zobaczyć jak funkcjonuje zakład karny i jak wygląda codzienna służba oraz specyfika pracy funkcjonariusza Służby Więziennej.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)