Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

10 maja 2024

Poznali tajniki pracy strażaka. Cenne wskazówki dla uczniów

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wiele osób w naszym# otoczeniu związanych jest ze służbą strażacką – tak, służbą, bo być strażakiem to właśnie służyć i pomagać innym. To poświęcenie swojego czasu, zaangażowanie w życie społeczne i oddanie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie.

W poniedziałek, 6 maja uczniowie klasy Ia, Ib oraz Ic wraz z Paniami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni.

Już na samym początku zostaliśmy przywitani przez Pana Michała Modlińskiego, który przybliżył dzieciom pracę strażaka, przypomniał również pod jaki numer alarmowy należy zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Spotkanie miało charakter profilaktyczny. Celem tego dnia było wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa, poznania pracy strażaka oraz demonstrację sprzętu strażackiego. Ten dzień przysporzył dzieciom ogromnych emocji.

Kolejną atrakcją było lanie wody z węża strażackiego. Na zakończenie przez chwile wszyscy mogliśmy poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Modlińskiego za zaangażowanie i przekazanie dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. A my jako społeczność szkolna życzymy wszystkim strażakom "tyle samo powrotów, co wyjazdów"!

Materiał: Aleksandra Modlińska / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)