Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 grudnia 2023

Przedświąteczne jasełka. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa

fot. grupa muchomorki i stokrotki Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

fot. grupa muchomorki i stokrotki Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją# Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek.

Zaproszonych gości  powitała P. Beata Bethke dyrektor przedszkola, a byli wśród nich – P. Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina, P. Wioletta Borys – Stachowiak- zastępca burmistrza oraz P.Alina Zdanowska- dyrektor wydziału finansów oświaty. O świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy „Stokrotki” i „Muchomorki”, które w środę 20 grudnia zaprezentowały swoje umiejętności.

Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, wprowadzając całą społeczność przedszkolną a także zaproszonych gości w świąteczny i magiczny czas. Nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, muzyczna oprawa a także bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy oraz pastorałki. Za swój występ otrzymali gromkie brawa.

Zwieńczeniem całego występu były życzenia świąteczne skierowane przez Panią dyrektor do dzieci i zgromadzonych gości . W przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat. Wszyscy wspólnie zasiedli do pięknie przygotowanych wigilijnych stołów.

Dziękujemy P.Jolancie Muzalewskiej za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej Jasełek.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zastrzeż PESEL. Z usługi skorzystało już ponad 2 mln osób

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym# wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)