Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 marca 2024

"Rywalizujemy i pomagamy". Sportowo-charytatywny turniej w Żegludze

fot. ZSŻŚ w Nakle

fot. ZSŻŚ w Nakle

21 marca 2024 w Żegludze klasy pierwsze z okazji# 1 Dnia wiosny brały udział w turnieju sportowo-charytatywnym na rzecz absolwenta szkoły Rafała Kropskiego.

Turniej obejmował 12 zadań dla drużyn uczniowskich oraz opiekunów klas, począwszy od rozpoznania podobizny swojego wychowawcy na jajku, które następnie należało przenieść na łyżce 20 metrów, poprzez przewroty, skoki, biegi i wiele innych aż do przeciągania liny.

Turniejowi towarzyszył kiermasz ciast upieczonych przez rodziców i uczniów. Wydarzenie zorganizował samorząd szkolny i nauczyciele wychowania fizycznego. Nagrodami były słodycze oraz vouchery uprawniające młodzież do zwolnienia z pisania pracy klasowej lub sprawdzianu.

Turniej wygrała klasa 1 technikum żeglugi śródlądowej b z wychowawczynią Sylwią Wieczorek.

Gratulujemy.

Materiał: Paweł, Franciszek Gondek / ZSŻŚ w Nakle

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)