Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

28 marca 2023

Świąteczny konkurs KGW. Wybrano najlepsze potrawy, wypieki i stroiki

fot. MM

fot. MM

Przedświąteczny czas to doskonała okazja do spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z terenu# gminy Szubin i nie inaczej było we wtorek. W murach Szubińskiego Domu Kultury stawiły się bowiem przedstawicielki KGW, by stanąć w szranki w konkursie na najlepszą potrawę wielkanocną, świąteczny wypiek oraz wielkanocny stroik.

Wszystkich zgromadzonych przywitała przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet Anna Wolender. W spotkaniu udział wzięli również burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, przewodnicząca szubińskiej rady miejskiej Anna Kijowska, wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, prezes szubińskiego Banku Spółdzielczego Piotr Żukowicz oraz były prezes Zbigniew Lorenc. Po złożeniu życzeń z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, kilka słów na temat najbliższych planów działalności Gminnej Rady Kobiet powiedziała Anna Wolender. Rok 2023 będzie szczególny dla jednego Koła Gospodyń Wiejskich, bowiem już w czerwcu szykuje się wyjątkowa uroczystość z okazji 75–lecia KGW Wąsosz.

Najważniejszym elementem wtorkowego spotkania wielkanocnego był jednak coroczny konkurs. Przygotowane przez panie z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich potrawy, wypieki i stroiki oceniała specjalna komisja w składzie: Anna Wiśniewska, Maciej Chłapek i Patrycja Banasiak. Dla laureatów konkursu przygotowano drobne upominki i nagrody finansowe. Kto okazał się najlepszy?

Stroiki:
1. KGW Chomętowo
2. KGW Tur
3. KGW Szaradowo
Wyróżnienie: KGW Królikowo oraz KGW Wąsosz

Potrawy:
1. KGW Ciężkowo
2. KGW Rynarzewo
3. KGW Retkowo
Wyróżnienie: Samoklęski Małe oraz Samoklęski Duże

Wypieki:
1. KGW Stary Jarużyn
2. KGW Pińsko
3. KGW Kołaczkowo
Wyróżnienie: KGW Brzózki oraz KGW Dąbrówka Słupska

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)