Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 marca 2023

Świąteczny konkurs KGW. Wybrano najlepsze potrawy, wypieki i stroiki

fot. MM

fot. MM

Przedświąteczny czas to doskonała okazja do spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z terenu# gminy Szubin i nie inaczej było we wtorek. W murach Szubińskiego Domu Kultury stawiły się bowiem przedstawicielki KGW, by stanąć w szranki w konkursie na najlepszą potrawę wielkanocną, świąteczny wypiek oraz wielkanocny stroik.

Wszystkich zgromadzonych przywitała przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet Anna Wolender. W spotkaniu udział wzięli również burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, przewodnicząca szubińskiej rady miejskiej Anna Kijowska, wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, prezes szubińskiego Banku Spółdzielczego Piotr Żukowicz oraz były prezes Zbigniew Lorenc. Po złożeniu życzeń z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, kilka słów na temat najbliższych planów działalności Gminnej Rady Kobiet powiedziała Anna Wolender. Rok 2023 będzie szczególny dla jednego Koła Gospodyń Wiejskich, bowiem już w czerwcu szykuje się wyjątkowa uroczystość z okazji 75–lecia KGW Wąsosz.

Najważniejszym elementem wtorkowego spotkania wielkanocnego był jednak coroczny konkurs. Przygotowane przez panie z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich potrawy, wypieki i stroiki oceniała specjalna komisja w składzie: Anna Wiśniewska, Maciej Chłapek i Patrycja Banasiak. Dla laureatów konkursu przygotowano drobne upominki i nagrody finansowe. Kto okazał się najlepszy?

Stroiki:
1. KGW Chomętowo
2. KGW Tur
3. KGW Szaradowo
Wyróżnienie: KGW Królikowo oraz KGW Wąsosz

Potrawy:
1. KGW Ciężkowo
2. KGW Rynarzewo
3. KGW Retkowo
Wyróżnienie: Samoklęski Małe oraz Samoklęski Duże

Wypieki:
1. KGW Stary Jarużyn
2. KGW Pińsko
3. KGW Kołaczkowo
Wyróżnienie: KGW Brzózki oraz KGW Dąbrówka Słupska

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)