Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2023

"Szubin – moja mała ojczyzna”. Gra miejska z udziałem najmłodszych

fot. powierzone

fot. powierzone

W pierwszy, czerwcowy poniedziałek 2023 r. dzieci z oddziałów zerowych ze Szkoły Podstawowej #nr 2 w Szubinie uczestniczyły w grze miejskiej „Szubin – moja mała ojczyzna”.

Na szlaku trasy oprócz urzędu miasta, biblioteki czy OSP znalazło się także nasze muzeum. Uczestnicy poszukiwali w murach muzeum najstarszego eksponatu. Kustosz Kamila Czechowska naprowadziła dzieci małą wskazówką, która znajduje się na aktualnej poplenerowej wystawie w auli muzeum. Przy okazji nasi najmłodsi dowiedzieli się także o tym, że nasz muzealny budynek również jest zabytkiem z tą różnicą, że możemy do niego wejść. Dziękujemy, że mogliśmy współuczestniczyć w tej grze.

Materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Budowa hal
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)