Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

"Tanecznym krokiem przez Polskę". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Dnia 27 maja 2024 roku w Szubińskim Domu Kultury odbył się #Gminny Przegląd Tańców Polskich i Regionalnych „Tanecznym krokiem przez Polskę”.

Celem przeglądu była popularyzacja tańców polskich i regionalnych oraz stwarzanie dzieciom i placówkom możliwości zaprezentowania umiejętności tanecznych i choreograficznych. Na scenie zaprezentowało się 6 zespołów tanecznych z różnych placówek oświatowych z Gminy Szubin. Dwa pierwsze zespoły, które wystąpiły na scenie to grupa Motylki oraz Biedronki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie. Jako trzecie zaprezentowały się dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze. Kolejno na scenie zatańczyły Stokrotki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie. Następnie  dzieci 6 letnie z Przedszkola Niepublicznego SŁONECZKO w Szubinie. Jako ostatni zespół, wystąpiły dzieci z grupy  Motylki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Szubinie.

Nauczycielki przygotowujące dzieci do występu wykazały dużą inwencję w zakresie układów tanecznych i strojów.

Wśród zaprezentowanych tańców i układów tanecznych mieliśmy okazję zobaczyć: Zasiali górale, Kujawiaczek, Kujawiak, Krakowiak oraz Tańce Pałuckie: „Kukułeczko kukaj raz”, „ Niska chata”. Uczestnicy wzajemnie się dopingowali, nagradzali brawami poszczególne występy, a przy tym dobrze bawili.

Organizatorem Gminnego  Przeglądu Tańców Polskich i Regionalnych było Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Szubinie przy współpracy  Szubińskiego Domu Kultury.

Po zaprezentowaniu umiejętności tanecznych i choreograficznych wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Materiał: Monika Dropińska, Helena Pakuła, Anna Kozłowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)