Dziś mamy 22 czerwca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

05 listopada 2023

Uczniowie oddali hołd poległym. Szacunek od najmłodszych lat

fot. E. Cichońska

fot. E. Cichońska

W przeddzień Dnia Wszystkich Świętych, uczniowie klasy #pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, wraz z opiekunkami- p.Ewą Cichońską, p.Martyną Nowaczewską i p.Karoliną Dudek, zapalili znicze pod tablicą pamiątkową poświęconą mieszkańcom Królikowa, poległym w czasie II wojny światowej.

Dobrze, że dzieci od najmłodszych lat uczą się szacunku do historii i pamięci o ofiarach wojny.

Materiał: E.Cichońska / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)