Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 lutego 2024

Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jakub Cybulski laureatem

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

W czwartek, 1 lutego w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury# w Bydgoszczy odbył się "X Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek”.

W konkursie brali udział soliści i zespoły wyłonione w eliminacjach szkolnych do reprezentowania placówki. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie reprezentowali: soliści – Jassica Leśniewska, Jakub Cybulski oraz członkowie zespołu – Jagoda Chmal, Jacek Fronckiewicz, Aleksander Fronckiewicz, Michał Kuczak i Michał Sikorski.

W festiwalu wystąpili podopieczni szkół i placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. W kategorii soliści, Jakub Cybulski zajął I miejsce za pastorałkę pt. "Poszły dzieci do Betlejem". W kategorii zespoły – wyróżnienie otrzymał zespół z naszej szkoły za kolędę "Tryumfy Króla Niebieskiego".

Gratulujemy młodym wykonawcom! Dziękujemy za wspaniałą imprezę i miłe przyjęcie organizatorom - OSOW nr 3 w Bydgoszczy.

Materiał: Zbigniew Sabaciński / Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0
udostępnij na FB
0

Zastrzeż PESEL. Z usługi skorzystało już ponad 2 mln osób

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym# wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)