Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lutego 2024

Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jakub Cybulski laureatem

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

W czwartek, 1 lutego w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury# w Bydgoszczy odbył się "X Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek”.

W konkursie brali udział soliści i zespoły wyłonione w eliminacjach szkolnych do reprezentowania placówki. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie reprezentowali: soliści – Jassica Leśniewska, Jakub Cybulski oraz członkowie zespołu – Jagoda Chmal, Jacek Fronckiewicz, Aleksander Fronckiewicz, Michał Kuczak i Michał Sikorski.

W festiwalu wystąpili podopieczni szkół i placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. W kategorii soliści, Jakub Cybulski zajął I miejsce za pastorałkę pt. "Poszły dzieci do Betlejem". W kategorii zespoły – wyróżnienie otrzymał zespół z naszej szkoły za kolędę "Tryumfy Króla Niebieskiego".

Gratulujemy młodym wykonawcom! Dziękujemy za wspaniałą imprezę i miłe przyjęcie organizatorom - OSOW nr 3 w Bydgoszczy.

Materiał: Zbigniew Sabaciński / Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4
udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)