Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

Wojewódzki konkurs twórczości. "Razem przez świat"

fot. KP

fot. KP

W środę, 15 maja na stadionie miejskim #w Mroczy miał miejsce Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Razem przez świat”.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Jarosław Okonek. Na konkurs do Mroczy swych przedstawicieli wysłało 19 podmiotów z całego województwa kujawsko-pomorskiego - warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, szkół oraz kół emerytów i rencistów. Powiat nakielski reprezentowały: WTZ Mrocza, WTZ Paterek, WTZ Szubin, ZSS w Karnowie, SP nr 2 w Nakle, Emeryci i renciści z Mroczy.

Barwny korowód uczestników wraz z maskotkami imprezy przeszedł z rynku na stadion w Mroczy. Osoby z niepełnosprawnością brały udział w różnych konkursach, a mianowicie: rzut do celu z tablicą, rzut ringo na patyk, kodowania z którego powstaje rysunek, zdobienie małej doniczki, wykonanie igielnika w kształcie serca, wykonanie aniołka z makramy. Na koniec rywalizowano w przeciąganiu liny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza. Oprócz konkursów była również prelekcja przygotowana przez funkcjonariusza policji „Jak bronic się przed atakiem agresywnego psa?”

Prezes TPD KPOR w Bydgoszczy Mariola Piasecka wręczyła odznaki „Przyjaciel Dziecka” oraz „Serce na Dłoni”. Odznakę „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: burmistrz Mroczy Jarosław Okonek i Katarzyna Kotulska. Odznaki te są za wieloletnią pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Natomiast odznakę „Serce na Dłoni” za zaangażowanie w pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością uzyskał Paweł Kowalski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a ich zwycięzcy nagrody indywidualne.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci KPOR Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy, Urząd Miasta i Gminy Mrocza, Bank Spółdzielczy Koronowo oddział w Mroczy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. Organizatorów wspierali wolontariusze z: Techniku Mundurowego w Mroczy, Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle i Szkoły Podstawowej w Mroczy.

Oceń artykuł: 18 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)