Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 maja 2024

Wracając ze służby ujął pijanego kierowcę. Szybka reakcja policjanta

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i ponad półtora promila# alkoholu miał w organizmie kierowca daewoo, którego ujął po służbie „patrolowiec” z nakielskiej komendy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

W niedzielę (12.05.24) przed godziną 17.00, post. Mikołaj Lemke, policjant Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, wracając ze służby, ujął kierowcę, który ruszył w trasę „na podwójnym gazie”.

Kierujący daewoo lanos, poruszał się po drodze w sposób, który wskazywał, że może być pijany, a z wnętrza pojazdu wyrzucił szklaną butelkę po trunku.

Ujęty na gorącym uczynku mieszkaniec Nakła, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, próbował oddalić się z miejsca zatrzymania, ale post. Mikołaj Lemke skutecznie mu to udaremnił, blokując swoim pojazdem możliwość przemieszczenia się sprawcy, a następnie przytrzymując go do czasu przyjazdu interweniującego patrolu policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, niezwłocznie poddali mężczyznę badaniu alkomatem, które wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. Jakby tego było mało, sprawdzenie jego personaliów w policyjnych systemach dowiodło, że w ogóle nie powinien wsiadać „za kółko", bo posiada 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

36-latek już usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierowca, który prowadził pojazd wbrew orzeczonemu zakazowi, za popełnione przestępstwo musi się liczyć z sankcją do 5 lat więzienia. Lekceważące zachowanie mężczyzny teraz oceni sąd.

Pamiętajmy!

Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym policję. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 111 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)