Wspólna narada z sołtysami. O czym dyskutowano?
fot. UM Szubin
20 lutego 2024r. Przewodnicząca Rady Miejskiej #w Szubinie Anna Kijowska, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski oraz Zastępca Burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak spotkali się z sołtysami z terenu Gminy Szubin.
Tematem narady było przeprowadzenie konsultacji na temat Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029 oraz na temat projektów uchwał Rady Miejskiej w Szubinie w sprawie uchwalenia statutów sołectw.
W pierwszej część spotkania Burmistrz Szubina oddał głos Pani Dorocie Stanek - Dyrektorowi Biura LGD, która omówiła cele, przedsięwzięcia oraz budżet Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029.
W dalszej część spotkania Sekretarz Gminy Szubin Renata Kabulla przedstawiła projekty nowych statutów sołectw. Uwagi i propozycje sołtysów do tych projektów zostaną przedstawione w raporcie z konsultacji.
Konsultacje projektów uchwał Rady Miejskiej w Szubinie w sprawie uchwalenia statutów sołectw trwają do 8 marca 2024r.
Zachęcamy mieszkańców sołectw do wyrażenia swojej opinii w tej sprawie.
Formularze konsultacyjne dostępne są na stronie bip.szubin.pl lub w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Szubinie ul. Kcyńska 12 - biuro nr 12.
Materiał: UM Szubin
Czytaj również
- Strefa płatnego parkowania w Szubinie. Czy rozładowałaby miasto?
- Stawki za odpady komunalne w roku 2025. Pozostają bez zmian
- Walne zebranie „Partnerstwa dla Krajny i Pałuk”. Nie obyło się bez podziękowań
- Mieszkańcy zabrali głos w istotnej sprawie. Sesja Rady Powiatu Nakielskiego
- Rynek pracy w powiecie. Wszystko uzależnione jest od sytuacji gospodarczej
Dodaj komentarz
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej uroczyście #rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia#, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!