Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

Wycieczka edukacyjna do Poznania. Wspólne zwiedzanie fabryki

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 29 maja 2024 roku, uczniowie klas I i II #Technikum Logistycznego udali się na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Celem wyjazdu była wizyta w firmie Volkswagen, która stanowi ważny punkt na mapie przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem, kiedy to zebraliśmy się przed szkołą, aby wspólnie udać się do Poznania. Podróż autokarem przebiegła bezproblemowo, a uczniowie byli pełni entuzjazmu i ciekawości, co czeka ich na miejscu.

Po dotarciu do siedziby Volkswagena, zostaliśmy serdecznie przywitani przez przedstawicieli firmy. Na początek mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji na temat historii oraz działalności zakładu. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces produkcji samochodów oraz jakie nowoczesne technologie są wykorzystywane w fabryce. Szczególną uwagę zwrócono na aspekt logistyczny, co było bardzo interesujące dla przyszłych logistyków.

Następnie, podzieleni na mniejsze grupy, udaliśmy się na zwiedzanie poszczególnych działów produkcyjnych. Pracownicy fabryki w sposób bardzo przystępny i ciekawy opowiadali o swojej pracy, prezentując różne etapy montażu samochodów, od wytwarzania karoserii, przez malowanie, aż po montaż końcowy.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zadać pytania i dowiedzieć się więcej o specyfice pracy w tak dużym przedsiębiorstwie. Wiele osób wyraziło zainteresowanie możliwością odbycia praktyk zawodowych w tej firmie, co mogłoby być cennym doświadczeniem na ich ścieżce zawodowej.

Po wizycie w firmie Volkswagen, udaliśmy się do zabytkowego fortu pruskiego nr VI. Na terenie fortu znajdowało się mnóstwo eksponatów wojskowych, zwłaszcza z czasów pruskich, oraz wystawa dawnych sprzętów, takich jak stary magiel i pralka na kiju. Większość eksponatów uczniowie mogli dotykać, co było szczególnie interesujące. Mogli na przykład poleżeć na wojskowych pryczach lub przejechać się wagonikiem do transportu.

Podczas zwiedzania wysłuchaliśmy ciekawych historii z życia twierdzy, w tym również opowieści o duchach. Niestety, przed naszym przybyciem twierdzę odwiedził medium, który pomógł duchom przejść na drugą stronę.

Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem. Uczniowie wrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, która z pewnością przyda im się w przyszłej karierze zawodowej.

Wycieczka do firmy Volkswagen w Poznaniu oraz zwiedzanie fortu pruskiego nr VI były nie tylko doskonałą okazją do nauki w praktyce, ale również inspiracją do dalszego rozwoju i poszukiwania własnej drogi zawodowej w branży logistycznej.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)