Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 marca 2024

Miejscowości wypoczynkowe na Zakynthos – top 5

fot. powierzone

fot. powierzone

Zakynthos to trzecia pod względem wielkości wyspa w archipelagu Wysp Jońskich. Nie ma tam3 może zbyt wielu zabytków z epoki starożytnej Grecji, ale zachwyca niezwykłymi walorami krajobrazowymi, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Oto lista top 5 miejscowości wypoczynkowych na Zakynthos.

Zakynthos to wyspa o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Jej centrum to zielona, żyzna równina, którą porastają lasy sosnowe, gaje oliwne i cytrusowe sady. Południowa linia brzegowa jest płaska – cechują ją ciągnące się kilometrami złociste plaże. Z kolei na północy wyspy wybrzeże ma charakter klifowy – ostre skały wyrastają wprost z turkusowej wody, a pomiędzy nimi poukrywane są białe, żwirowe zatoczki. To właśnie na Zakynthos znajdują się słynne przyrodnicze atrakcje Grecji: Zatoka Wraku, Błękitne Jaskinie, Groty Keri oraz zatoka Porto Vromi.
A gdzie konkretnie udać się na wyspie Zakynthos? W jakim kurorcie szukać hotelu? Oto 5 najpopularniejszych tamtejszych miejscowości wypoczynkowych.

Ceny wyjazdów do tych miejsc można sprawdzić TUTAJ: www.fostertravel.pl/wczasy/grecja/zakynthos/  


1. Laganas
Największym i najbardziej znanym kurortem na wyspie Zakynthos jest Laganas – położony na południowo-wschodnim krańcu wyspy, zaledwie kilka kilometrów od lotniska. Jest tam jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie, ponad 100 nocnych klubów i barów, a także mnóstwo hoteli o różnym standardzie – nie bez przyczyny Laganas jest uznawane za imprezowe centrum wyspy. Wakacje chętnie spędzają tam młodzi ludzie i grupy znajomych ukierunkowanych na dobrą zabawę.
Wśród naprawdę wielu hoteli w Laganas warto zwrócić uwagę na obiekt Castelli (4 gwiazdki, od 3139 zł za osobę za 7 dni all inclusive), luksusowy 5-gwiazdkowy Domes Aulus Zante Autograph Collection (od 4618 zł za osobę za 7 dni all inclusive) oraz Ionis Art (4 gwiazdki, od 2729 zł za osobę za 7 dni all inclusive).


2. Kalamaki
Zupełnie inny charakter ma Kalamaki – miejscowość sąsiaduje z Laganas, ale jest o wiele spokojniejsza, cichsza, pełna prowadzonych od pokoleń rodzinnych tawern, w których można spróbować lokalnych przysmaków. Na inny charakter Kalamaki wpływa również fakt, że tamtejsza plaża znajduje się pod ochroną – nie można na niej przebywać po zmroku ani uprawiać niektórych sportów wodnych. Jaja składają tam bowiem słynne żółwie Caretta Caretta.
Spośród hoteli w Kalamaki, renomą wśród gości cieszy się m.in. 5-gwiazdkowy obiekt Meandros (od 2739 zł za osobę za 7 dni z wyżywieniem HB), hotel Klelia (4 gwiazdki, od 2809 zł za osobę, 7 dni all inclusive) oraz 3-gwiazdkowy hotel Crystal Beach (od 2792 zł za osobę za 7 dni ze śniadaniami).


3. Agios Sostis
Z drugiej strony Laganas znajduje się niewielki kurort Agios Sostis, jeszcze spokojniejszy niż Kalamaki, Ze względu na wyjątkową malowniczość, jest to jedno z popularnych miejsc na… ślub w plenerze. Jego najsłynniejszą atrakcją jest wysepka Cameo, do której można dojść przez uroczy drewniany mostek. Hoteli jest tu mniej niż w dwóch poprzednich kurortach, ale dzięki temu jest też mniej tłoczno.
Wśród hoteli w Agios Sostis polecane są m.in. Zante Sun (4 gwiazdki, od 2999 zł za osobę za 4 dni all inclusive), White Olive Premium Cameo (4 gwiazdki, od 3079 zł za osobę, 7 dni all inclusive) i Georgina Inn (3 gwiazdki, od 2399 zł za osobę za 4 dni all inclusive).


4. Vassilikos
Najbardziej wysuniętym na wschód kurortem na wyspie Zakynthos jest miejscowość Vassilikos – prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Na niewielkim obszarze znajdują się i piaszczyste plaże, i dzikie lasy, i strome klify. Do tego dochodzi jeszcze plaża Gerakas, gdzie spotkać można wspomniane już żółwie Caretta Caretta. Próżno tam szukać ogromnych kompleksów hotelowych – obiekty mają raczej charakter butikowy.
Szukając hotelu w Vassilikos warto zwrócić uwagę m.in. na The Bay (5 gwiazdek, od 3739 zł za osobę, 7 dni all inclusive), Belvedere (4 gwiazdki, od 1759 zł za tydzień ze śniadaniami) oraz Porto Zorro (3 gwiazdki, od 2929 zł za osobę za 7 dni all inclusive).


5. Argassi
Rodzinom z dziećmi i młodym ludziom ukierunkowanym na zabawę polecany jest kurort Argassi, położony na wschodnim wybrzeżu wyspy. Z jednej strony, można tam znaleźć liczne dyskoteki i nocne kluby, z drugiej – typowo letni deptak wzdłuż głównej ulicy, gdzie są sklepy, restauracje, wypożyczalnie samochodów, sklepy z pamiątkami itp. Plaża w Argassi jest co prawda niewielka, ale dno morskie jest niskie, więc dzieci mogą śmiało korzystać z kąpieli.
Jeśli chodzi o hotele w Argassi, dobrymi opiniami cieszą się m.in. 3-gwiazdkowy Mirabelle (od 1806 zł za osobę za 7 dni z wyżywieniem własnym), 4-gwiazdkowy Admiral de Luxe (od 3022 zł za osobę za tydzień all inclusive) oraz Mimoza Beach (3 gwiazdki, od 2313 zł za osobę za 7 dni ze śniadaniami).
Jak widać, oferta wakacyjna na Zakynthos jest bardzo szeroka – aby znaleźć odpowiedni hotel w wybranej miejscowości najlepiej skorzystać z portalu turystycznego, w którym dostępne są opcje z różnych biur podróży. Można tam szybko przefiltrować oferty w konkretnej miejscowości, wybrać hotel o określonym standardzie i preferowane wyżywienie – pozwoli to oszczędzić czas i wygodnie zarezerwować wymarzone wczasy.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)