Dziś mamy 22 czerwca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2023

Nowy rok nowe postanowienia! Kup polisę i zabezpiecz siebie i swoich bliskich!

Nowy rok to dla wielu osób czas, w którym można zmienić swoje dotychczasowe życie. To właśnie wtedy najczęściej pojawiają postanowienia o# większej aktywności, zdrowszym stylu życia czy podjęciu nowych wyzwań zawodowych. Choć samodoskonalenie się jest niezwykle istotne, zadbaj także o swoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić polisę dla siebie i swoich bliskich.

Ubezpieczenie na życie dla siebie i bliskich – jak może wyglądać?

Ubezpieczenie na życie pozwala na uzyskanie większego bezpieczeństwa finansowego, nawet gdy wystąpią trudne do przewidzenia, nieszczęśliwe wydarzenia. Polisa w podstawowym zakresie chroni w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jednak wiele osób decyduje się na poszerzenie zakresu ochrony o następujące zdarzenia:

  • narodziny dziecka

Ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka to niezwykle korzystne rozwiązanie dla tych, którzy planują powiększenie rodziny. Dzięki rozszerzeniu zakresu ochrony o to zdarzenie młodzi rodzice otrzymają finansowe wsparcie. Jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenie dziecka w zależności od wybranego wariantu polisy może wynosić od 500 zł do nawet 2000 zł. Warto jednak pamiętać, że przy tym zdarzeniu obowiązuje karencja najczęściej wynosząca 9 miesięcy, czyli czas, w którym w przypadku porodu, ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia.

  • poważne zachorowanie

Diagnoza nowotworu lub innej poważnej choroby to trudna chwila. Dlatego warto zabezpieczyć się finansowo na taką ewentualność. Dzięki temu uzyskasz wsparcie w rekonwalescencji, a wybrane świadczenie pomoże Ci w opłaceniu prywatnego leczenia czy zakupie leków.

  • niezdolność do pracy

Choć w Polsce przysługuje zasiłek z tytułu niezdolności do pracy, to jego wartość może nie być wystarczająca do tego, aby utrzymać dotychczasowy standard życia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się włączyć w zakres ochrony ubezpieczeniowej niezdolność do pracy.

  • zdarzenia dotyczące Twoich bliskich

W polisie na życie możesz zawrzeć również zdarzenia dotyczące najbliższych członków rodziny, takie jak śmierć czy poważny uszczerbek na zdrowiu.

To tylko kilka ze zdarzeń, które można zawrzeć w zakresie ochrony. Warto również pamiętać o tym, że na jednej polisie na życie może być ubezpieczonych nawet do 10 osób – takie rozwiązanie dotyczy współmałżonków, dzieci, rodziców i teściów.

Gdzie kupić korzystną polisę na życie dla siebie i bliskich?

Wybór korzystnego ubezpieczenia na życie to niezwykle istotna kwestia. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na zakup polisy:

  • w towarzystwie ubezpieczeniowym

W przeszłości wiele osób rozpoczynało poszukiwania oferty na polisę na życie właśnie od wizyty w stacjonarnej placówce firmy ubezpieczeniowej. Ten sposób jest czasochłonny i wymaga samodzielnego zbierania danych dotyczących propozycji.

  • w stacjonarnych agencjach

Niektórzy również decydują się na spotkanie w siedzibie agencji ubezpieczeniowej, która współpracuje z kilkoma TU. To rozwiązanie często wymaga wizyty w oddziale.

  • przez internet

Obecnie można zaobserwować rosnącą popularność internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych, takich jak na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Dzięki nim można w ciągu kilku minut uzyskać zestawienie z korzystnymi propozycjami polis na życie od wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

Warto wybrać takie rozwiązanie, które umożliwia zakup najbardziej opłacalnego ubezpieczenia, a przy tym jest także wygodne. 


Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)