Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

22 maja 2024

Aktywności sportowe i integracja przy ognisku. Obóz szkoleniowy w Pólko

fot. powierzone

fot. powierzone

Po śniadaniu – przy pięknej pogodzie – kadeci podzieleni na #dwie drużyny wyruszyli do Nowego Jasieńca. Celem wyprawy było dotarcie do ruin zamku krzyżackiego ćwicząc topografię i pracę z mapą.

Pod czujnym okiem pana ppor rez. Łukasza Nieradko zadanie wykonały obie grupy i to w najkrótszym czasie – porównując roczniki kadetów naszej szkoły, dotychczas szkolące się w Pólko.

Po obiedzie i zasłużonym odpoczynku  uczniowie doskonalili strzelanie z broni pneumatycznej, zakładanie opatrunków osobistych, ładownie magazynków i poznawali budowę granatów.

Wieczorem – jak poprzedniego dnia- aktywności sportowe i integracja przy ognisku.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)